Як розмовляти з чоловіком, щоб він вас почув і зрозумів

Чому чоловіки не завжди нас, жінок, розуміють? Чому не хочуть розмовляти? Чому не хочуть говорити про стосунки і почуття? Просто ви не тією мовою до них звертаєтеся!

Одна з найпоширеніших претензій будь-якої жінки до свого благовірного така: “Ми ніби говоримо різними мовами”. Це, звичайно, підлий наклеп, але кожен з нас бував у такій ситуації: у відповідь на емоційні, сокровенні й теплі слова жінка отримує в найліпшому разі фразу на зразок “Як багато ти говориш!”.

Правило перше: “Тема майбутньої розмови має бути чітко сформульована”

Наприклад, жінки обожнюють фрази на кшталт “Поговорімо про наші стосунки”. А для чоловіка це звучить дуже загально, незрозуміло, а тому й тривожно! Чоловік втрачає контроль над ситуацією, відчуває, що від нього чекають якихось дій, а він не знає правил гри. Це породжує невпевненість у собі і, як наслідок, роздратування.

Жінки орієнтовані на сам процес розмови, а чоловіки – на кінцеву мету, на результат. А який може бути результат у розмови на тему: “Про наші стосунки”? Ліпше сформулюйте своє прохання чи претензію конкретно: “Поговорімо про те, чому ми ніяк не можемо заїхати до моєї мами?”

Правило друге: “Розмову з чоловіком треба закінчити конкретними висновками” 

Так звані пусті розмови задля того, аби випустити пару, для чоловіків абсолютно незрозумілі й непотрібні, а тому дратують. Якщо хочете, щоб чоловік вас зрозумів і, бажано, нормально зреагував, а не відключився після перших хвилин вашого монологу, стежте, щоб будь-яка ваша думка закінчувалася висновком чи пропозицією.

Правило третє: “Не зазіхайте на його чоловічу гідність”

Йдеться не про “предмет” гідності, а про образи чи перебільшення чоловічих недоліків! Не варто порівнювати милого – хто б то не був. Вони дуже болісно реагують на негативні оцінки.

Правило четверте: “Контролюйте свої емоції” 

Часто, намагаючись поділитися наболілим зі своїм партнером, ви раптом зауважуєте, що він нервово крутиться на табуретці чи роздратовано чухає носа і вуха. Він не слухає вас, його не хвилюють ваші емоції.

А чому? Чоловік чекає, що ви змалюєте ситуацію кількома словами. Замість цього йому, бідоласі, доводиться терпіти монолог Ярославни. Це його стомлює і дратує.

Є ще одна причина, через яку чоловіки не дуже люблять вислуховувати жіночі скарги. Жінки часто виливають чоловікам свої проблеми, натякаючи при цьому, що самі не можуть їх подолати.

Знову ж таки це дратує чоловіків, бо у такий спосіб жінка перекладає відповідальність за розв’язання проблеми на чоловічі плечі. Добре, якщо він упорається з ними по-чоловічому. А якщо це стосується ваших взаємин з подругою чи шефом?

Ліпше надайте чоловікові усю інформацію з виниклого питання, а потім ненароком додайте: “Я тобі все це сказала, щоб зняти напругу. Хочеш, побалакаємо з тобою про це зараз чи, може, дати тобі час подумати?”.

До речі, коли ваш чоловічок мовчить, це не означає, що він ігнорує вас. Він просто обмірковує інформацію, яку почув. Не називайте його “гальмом”.

І, врешті, затямте: вони не люблять і не хочуть сто разів на день повторювати фразу, яку вже сказали вам одного разу: “Я кохаю тебе, кохаю, кохаю…”. Доведеться звикати до цього, інакше… Інакше втратите коханого чоловіка.”

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook