Як правильно прати шкіряні речі

Речі з натуральної шкіри, як і раніше, тримаються в модних трендах і, як і будь-який одяг, час від часу потребують чищення. Найпростіше здати їх в хімчистку, проте деякі вважають за краще прати їх самостійно. Давайте розберемося, чи можна це робити і якщо так, то як.

Тест на переносимість прання

Щоб не зіпсувати, наприклад, улюблений шкіряний піджак або спідницю, попередньо необхідно провести тест. Справа в тому, що при обробці шкіри застосовуються дубильні речовини, що перешкоджають деформації виробу, проте вони легко випираються у воді. Тому необхідно спочатку спробувати, як прання позначиться на невеликому шматочку шкіри саме цього виробу. Можна використовувати зразок, який прикріплюють виробники, або зрізати невеликий шматочок з внутрішньої сторони. Якщо прання не викличе деформації зразку і взагалі не позначиться на його зовнішньому вигляді, то можна випрати і саму річ.

Які засоби використовувати для прання

Ніяких звичайних пральних порошків, а тим більше відбілювачів, навіть якщо ваша шкіряна річ сліпучо-білого кольору! Існують спеціальні засоби для прання хутряних і шкіряних виробів з м’якою дією.

Ні в якому разі не можна прати разом шкіряні речі різного кольору, так як пігмент з більш темних або яскравих виробів пофарбує більш світлі. З цієї ж причини особливу проблему представляє прання шкіряних виробів з поєднанням декількох кольорів. Вирішити її можна: існують спеціальні закріплювачі фарби, які продаються разом із засобами по догляду за шкіряними виробами та взуттям.

Замочування і прання

Прання шкіряних виробів може бути як ручне, так і машинне, але в будь-якому випадку температура води не повинна перевищувати 30°C. Машинне прання здійснюється в режимі «Шкіра», а якщо його немає, то «Делікатне прання», причому віджим виключається: коли полоскання буде завершено, вийміть річ з пральної машини і дайте їй стекти, не вичавлюючи. Можна просто акуратно повісити виріб на вішак так, щоб він не деформувався, а вода стікала природним чином.

Перш ніж прати шкіряні вироби вручну, їх необхідно замочити у воді з розчиненим у ній засобом для прання шкіри. Води повинно бути не надто багато, але вона повинна покривати виріб повністю. Місця особливо сильних забруднень допоможе як слід очистити щітка з м’яким (!) ворсом.

Зливши воду, в якій замочувався виріб, заливають свіжу, додають спеціальний засіб для прання дитячих речей, і дуже дбайливо перуть. Полоскання повинно проводитися у воді тієї ж температури, щоб уникнути усадки.

Сушать шкіряні речі, розправивши їх на вішаках, щоб уникнути деформації, краще всього на повітрі, але в тіні, щоб прямі сонячні промені не потрапляли, а якщо в приміщеннях, то далеко від батарей і нагрівачів та за умови хорошої вентиляції.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook