Як прати білі речі

Не ігноруйте правило сортувати речі перед пранням. Біле до білого, кольорове окремо. Речі з льону та бавовни краще прати окремо від шерсті і синтетики.

Часто буває так, що речі, які тішили сліпучою білизною, після першого ж прання набувають жовтуватого відтінку. У всьому зазвичай винна жорстка вода і недостатня увага білим речам при пранні. Аби потім не жартувати про модний беж чи благородний відтінок слонової кістки, скористайтеся простими правилами прання білих речей:

1. Не ігноруйте правило сортувати речі перед пранням. Біле до білого, кольорове окремо. Крім того, речі з льону та бавовни краще прати окремо від шерсті або синтетики. У такому разі після прання вони не будуть сіріти. При пранні у пральній машині можна додати до звичайного прального порошку порошковий відбілювач («підсилювач прального порошку»). Зараз випускають цілу низку відбілювачів, які можна використовувати при пранні в автоматичних машинах.

2. Додайте у відро з гарячою водою трохи марганцівки і близько 200 г прального порошку. Вода має була злегка рожевою. Покладіть туди вже випраний одяг, накрийте поліетиленом і дочекайтеся, поки вода повністю охолоне. Після цього речі потрібно ретельно прополоскати.

3. Можна відбілити білі речі і за допомогою перекису водню. Для цього на 2 л теплої води додайте 1 ч. ложку тривідсоткового перекису, можна також підсипати 0,5 ч. ложки соди й помістіть туди білизну або одяг на 15–20 хв. Для рівномірного відбілювання речі потрібно час до часу перемішувати.

4. Білі речі з бавовни або льону можна відбілити, замочивши їх перед пранням на кілька годин у воді з додаванням нашатирного спирту (він пом’якшує воду і перешкоджає пожовтінню білизни). Якщо речі сильно забруднені, можна додати у воду кілька ложок скипидару.

5. Для відбілювання гіпюру або тюлю у відро з гарячою водою додайте 2 ст. ложки перекису водню і 1 ст. ложку нашатирного спирту. Опустіть речі в цей розчин на 20–30 хв, після чого виперіть.

6. Якщо потрібно повернути первісну білизну одягу з натуральної вовни, вже випрані речі опускають у відро з теплою (близько 40 градусів) водою, в яку додано жменю кухонної солі, трохи прального порошку, 3 ст. ложки перекису водню та 1 ст. ложка нашатирного спирту.

МАЛЕНЬКІ ХИТРОЩІ

•    Щоб махрові рушники стали пухнасті, додайте у воду для полоскання трохи солі.

•    Перед тим як попрати одяг з кольорової тканини, слід намочити невеликий кінчик тканини у воді і перевірити, чи він не полиняє.

•    Носові хустки попередньо замочіть у солоній воді на 12 год, вони легше відіпруться.

•    Ґудзики втрачають блиск від частого прання. Щоб його відновити, можна покрити ґудзики прозорим лаком для нігтів.

•    Вироби з атласу, креп-сатину, оксамиту, велюру, плюшу не перуть. Їх віддають у чистку.

•    Вельветові вироби перед пранням замочують на 15 хв у холодній воді з нашатирним спиртом (1 ст. ложка на 5 л води). Потім кладуть у розчин з мильною піною і потихеньку обмивають виріб мильним розчином. Після цього, не викручуючи, виполіскують і сушать на вішалці. Коли річ висохне, потрібно кілька разів потягнути її по швах, щоб надати форму.

•    Джинси із жирними плямами НЕ відпираються навіть найдорожчим порошком. Тому злегка їх намочіть, а плями натріть сухим милом і залиште на добу. Наступного дня замочіть джинси в розчині з 3 л води та 1 ст. ложкою скипидару, потім розкладіть на столі, намилюйте і відтирати забруднені місця.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook