Як можна попередити захворювання щитовидної залози

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, принаймні в однієї з 10 людей на планеті є порушення в роботі щитовидної залози. В Україні близько 4,5 млн жителів мають такі проблеми, частіше – жінки, адже вони схильні до частих гормональних змін (вагітність, лактація, менопауза).

Гормони щитовидної залози задіяні в роботі всього організму, а саму залозу часто називають «королевою» ендокринної системи, бо вона має вплив на роботу всіх інших ендокринних залоз і взагалі всіх органів і систем організму. Буває дуже складно розпізнати, що за порушеннями в роботі серця, нервової системи або інших органів приховані проблеми зі щитовидкою.

Фактори, які можуть провокувати порушення в роботі щитовидної залози:

  • генетична схильність,
  • незбалансоване харчування, нестача йоду,
  • хронічні стреси,
  • екологічна ситуація (зона ураження Чорнобильської АЕС),
  • вік після 50 років.

Ознаки захворювання щитовидної залози

Важливо бути уважним до свого стану, адже порушення в роботі залози можуть бути виявлені на початковому етапі.

На що варто звертати увагу:

  • неприємні відчуття у ділянці шиї, ніби щось тисне, заважає,
  • розлади сну, постійна втома,
  • дратівливість, тривожність, порушення пам’яті, уваги,
  • суха, груба шкіра, ламкість і втрата волосся,
  • зміна ваги тіла: як зменшення так і збільшення ваги,
  • збої в менструальному циклі.

Всі ці симптоми є приводом звернення не тільки до профільного фахівця, але і до ендокринолога.

Але і відсутність симптомів не є причиною не приділяти належну увагу цьому органу. Захворювання завжди легше попередити, ніж лікувати.

Що робити, щоб щитовидка працювала справно

Якщо у ваших рідних є захворювання щитовидної залози, ви вже не молоді або пережили гормональні зміни, вам обов’язково потрібно пройти обстеження.

Особливе місце в підтримці балансу гормонів щитовидки займає психоемоційний стан. Відсутність стресів, конфліктів, перенапруження, а також дотримання режиму дня, чергування різних видів діяльність допомагають всьому організму працювати стабільно і спокійно.

Профілактика порушень роботи щитовидної залози передбачає нормалізацію вмісту йоду в організмі: морська капуста – джерело йоду, при цьому вона не коштує дорого. Також багаті йодом білі сушені гриби, кальмари, креветки, хек, молочні продукти і яєчний білок.

Такий раціон допоможе не тільки забезпечити йодом організм, але і надасть необхідні для нормальної роботи вітаміни і мікроелементи.

А ще позитивно вплине на фігуру. Адже надмірна вага також часто має зв’язок із захворюваннями щитовидної залози. Не забувайте про фізичні навантаження, частіше гуляйте, робіть ранкову зарядку.

Комплексний засіб для нормалізації роботи щитовидної залози

Отримати все необхідне для нормальної роботи щитовидна залоза може за допомогою препарату Тіреоклін (Для отримання детальної інформації ознайомтесь з листом-вкладиш до ДД Тіреоклін, ТУ У 10.8-33558748-003: 2012). У ньому містяться натуральні рослинні компоненти: перстач білий, горобина і глід. Вони нормалізують вироблення гормонів щитовидної залози, відновлюють її функції, покращують обмін речовин. Селеніт натрію нормалізує роботу ендокринної системи.

Засіб показано як додаткове джерело біологічно активних речовин при плануванні вагітності, для підтримки нормального функціонування щитовидної залози. А також як препарат для відновлення структури і функції щитовидної залози при таких захворюваннях, як гіпотиреоз, тиреотоксикоз, дифузний, вузловий зоб, аутоімунний тиреоїдит.


Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook