Вазони Дім

Улюблениця квітникарів – монстера. Догляд в домашніх умовах

Ліана, батьківщиною якої є тропічні ліси, – це монстера. Догляд в домашніх умовах повинен хоча б приблизно створювати клімат, який необхідний рослині для повноцінного росту.

Зараз монстера є досить поширеною кімнатною рослиною. Вона невибаглива і абсолютно не примхлива, а тому є бажаною гостею в офісах і торгових приміщеннях.

Освітлення

Про монстеру існує думка, що ця рослина дуже любить тінь. Однак це помилка. Уродженка тропіків, монстера обов’язково повинна отримувати хороше освітлення: світло повинне бути яскравим, але розсіяним. При недостатній кількості освітлення листя рослини стає світло-зеленого кольору, без прорізів по краях.

Безперечно, мрія будь-якого квітникаря – це розлога, що має соковиті зелене листя монстера. Догляд в домашніх умовах повинен забезпечувати зволоження листя рослин за допомогою обприскування.

Полив

Для такої рослини, як монстера, потрібен досить рясний полив в спекотний літній сезон. Слід будь-якими способами уникати перезволоження грунту, тому що може статися загнивання коренів. Зазвичай якщо рослина отримує занадто багато води, це легко помітити. На листі монстери виділяються краплі вологи, а сама рослина стає млявою, незважаючи на більш ніж достатній полив. Взимку, в період спокою, полив монстери скорочують, але ні в якому разі не слід допускати засихання ґрунту.

Підживлення

Догляд за монстерою в домашніх умовах передбачає обов’язкову підгодівлю рослини мінеральними добривами. Період активного росту монстери починається з квітня і закінчується в серпні. В цей період рослину необхідно підгодовувати добривами приблизно раз на півтори, максимум – раз на два тижні.

Хвороби

Як і всі кімнатні рослини, схильна до різних хвороб і монстера. Догляд в домашніх умовах передбачає негайне лікування рослини. Найбільш поширена недуга монстер – коричневі і починаючі засихати листки. Причиною є дуже сухе повітря в приміщенні або розташування рослини дуже близько до джерел тепла. Рясне обприскування листя і зміна місця розташування повернуть здоровий вигляд рослині. Ще один важливий момент: кімнатна квітка монстера абсолютно не переносить протягів, тому краще не ставити її біля вікна, яке часто відкривається для провітрювання приміщення.

Цікаві факти

Монстера, догляд за якою здійснюється належним чином, здатна дуже швидко рости. У зв’язку з цим виникло марновірство, що рослина «харчується» позитивною енергією будинку, а це, в свою чергу, негативно позначається на здоров’ї оточуючих. З цієї причини деякі люди вважають монстеру виключно офісною рослиною. Насправді це зовсім не так. Монстера, зростаюча в умовах найбільш наближених до кліматичних умов тропіків, може сприяти і цвітінню ліани. При цвітінні монстера викидає дуже велику квітку білого кольору. Мало хто знає, що плоди цієї рослини можна навіть вживати в їжу.

Дата публікації: 04.02.2019 img Поділитися