аліум декоративна цибуля

Цибуля не в салат, а для краси: вирощування аліуму

Декоративної цибулі (алліуму) є понад 150 сортів, але в оформленні клумб її використовують набагато рідше, ніж тюльпани або гладіолуси. А даремно!

Цибуля годиться не лише у салат, її садять і для краси. Причому декоративна цибуля – аліум – один із трендів у ландшафтному дизайні.

Чому варто посадити декоративні цибулю (аліум)?

Аліум має багато переваг:

  • Широке розмаїття видів і сортів, багато з яких мають красиві квіти.
  • Період цвітіння припадає на травень, червень, деякі види цвітуть восени.
  • Рослина протягом тривалого часу має декоративний вигляд, навіть якщо період цвітіння ще не настав.
  • Стійкість до хвороб і шкідників, відлякування шкідників і від тих рослин, які ростуть поряд. Аліум виділяє фітонциди, що дезінфікують ґрунт.
  • Наприклад, шніт-цибуля не тільки красиво цвіте, а її можна ще й їсти.
  • Квіти аліуму використовують не тільки у ландшафтному дизайні, а й у створенні букетних композицій, флористи також полюбляють використовувати ці квіти у своїх роботах.

аліум

Де посадити і з якими рослинами поєднати аліум?

Декоративну цибулю використовують у ландшафтному дизайні вже близько 300 років. Останніми руками аліум знову на піку популярності.

Ними добре оформляти край бордюрів, нижні яруси в багатоярусних клумбах, садити у міксбордерах, посадивши в один ряд. Доречним буде аліум в альпінарії і рокарії, кам’яних садах.

Ранні сорти декоративної цибулі починають цвісти до середини травня, а пізні – у кінці серпня.

Період цвітіння аліуму не дуже тривалий, близько двох тижнів, тому варто посадити декілька сортів аліуму з різним періодом цвітіння. А щоб квітник не втрачав декоративності, варто посадити поруч інші квіти, які б прикривали зів’яле та пожовкле листя аліумів.

Зелень цибулі чудово поєднується з квітучими тюльпанами, нарцисами і рябчиками.

Поряд із цибулевими добре садити іриси, люпин, садову герань, примулу, півонії. Мальовничо виглядатиме місце у вашому квітнику, де разом із декоративною цибулею ростимуть чорнобривці й календула.

Як вирощувати і доглядати за аліумом?

  1. Найкраще декоративна цибуля росте на сонячних ділянках (підійде також легка півтінь) з добре дренованим, нейтральним та родючим ґрунтом (можна змішати з піском).
  2. У весняний період обирайте час для посадки після встановлення теплої погоди, в травні або в кінці квітня. Восени це може бути вересень – початок жовтня, але не дуже пізно, щоб рослина встигла прижитися до заморозків.
  3. З настанням весни, а також при посадці, ґрунт навколо аліуму потрібно розпушити і внести комплексні мінеральні добрива, а також органічні добрива у вигляді компосту.
  4. Наступні підживлення мінеральними добривами роблять у період зав’язування бутонів та утворення цибулин, а також наприкінці літа. Від цього значною мірою залежить інтенсивність цвітіння. Аліум чутливий до нестачі калію, одним з недорогих варіантів підживлення вважається внесення деревного попелу.
  5. Поливають аліум не сильно, у міру висихання ґрунту. Надлишок вологи негативно впливає на стан рослини, цибулини можуть загнивати.
  6. Не варто зрізати зів’яле листя: відмирання має повністю завершитися самостійно, адже цибулина отримує багато корисних речовин від цього природного процесу.
  7. Після засихання листя, рекомендовано викопувати цибулини і зберігати до осені в сухому, провітрюваному місці, при кімнатній температурі. аліум
  8. Щоб уникнути висихання цибулини аліуму зберігають в тирсі чи торфі. Восени, не пізніше вересня, цибулини заново саджають.
  9. Ця процедура необхідна, якщо наприкінці літа тримається сира та прохолодна погода. Якщо погода була сонячна та суха, тоді викопувати цибулини не обов’язково.
  10. На одному місці без пересаджування декоративна цибуля здатна рости більше ніж 7 років. Тому пересаджувати цибулини потрібно у міру потреби раз на 5-7 років. На зиму аліум варто замульчувати торфом чи перегноєм.
  11. Декоративна цибуля – рослина багаторічна, тому час від часу потрібно проріджувати посадки, не допускаючи самосіву.

Як розмножувати аліум?

Декоративна цибуля розмножується поділом кореневища, дочірніми цибулинами, насіннями.

Насінням

При розмноженні насінням, для пришвидшення появи сіянців, насіння можна замочити у воді кімнатної температури. Коли проріст досягне 1-2 см, його можна висадити у вологий ґрунт, чистий від бур’янів. Розмноження насіннями менш популярне, оскільки при такому виді розмноження цвітіння починається через 3 і більше років.

Цибулинами

Посадку цибулин здійснюють навесні чи наприкінці вересня. Цибулини саджають у зволожений ґрунт, на глибину трьох розмірів самої цибулини. Тобто, глибина посадки буде залежати від розміру самих цибулин. Після посадки ґрунт мульчують перегноєм або торфом.

 

Ділення кореневища

Ділення кореневища здійснюють при пересаджуванні, навесні або наприкінці літа. Кожна відділена частинка повинна мати 2-3 відростки і розвинене кореневище.

При посадці рослини в ґрунт вносять органічні добрива. Після посадки її поливають.

 

 

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook