Цілий і неушкоджений, або Як захистити крихкий багаж при перевезенні

Транспортування крихкого багажу нерідко підносить неприємні сюрпризи. І щоб вас не спіткала така доля, важливо надійно захистити цінну річ. Як це зробити? Легко!

Розбита банка ексклюзивного продукту, тріснута кришталева ваза, зламаний корпус дорогущої техніки, пошкоджений антикварний виріб на дні валізи – картина жахлива.

Багато туристів примудряються перевозити такі вироби без жодних проблем. І якщо ви вперше зіткнулися з подібним завданням, ми розповімо, як це зробити.

Hand luggage measurement using measuring tape.

Варіант 1: ручна поклажа

Насамперед, слід дізнатися про норми і правила транспортування ручної поклажі. У кожної авіакомпанії вони різні, хоча і не сильно відрізняються.

В середньому максимально допустима вага ручної поклажі – 5-8 кг, в окремих випадках цифра досягає 10 кг. Щодо габаритів, стандарт – 55х40х20 см (це для економ-класу). Виняток – довгий тубус, або ж місце в бізнес-класі. Але повторимося, не варто сильно орієнтуватися на ці показники, краще все точно дізнатися безпосередньо у компанії-перевізника.

Якщо ваш тендітний багаж має невеликий розмір і однозначно підходить для транспортування в салоні літака – то це найкращий варіант для вас. Так ви постійно будете контролювати його зберігання.

Але є ще один важливий момент – вміст цієї поклажі. Якщо це продукт харчування, алкоголь або інша рідина, врахуйте, що:

  • ємності з рідинами пакуються в прозорий пакет (до 1 л);
  • 1 пасажир – 1 пакет;
  • тара, що герметично закривається, не повинна перевищувати 100 мл.

Зауважте, що загальний об’єм всіх ємностей – до 1 л.

Для транспортування крихкого вантажу в якості ручної поклажі підійдуть дорожні сумки. Їх зручніше поміщати в багажний відсік салону або переносити по вузьких проходах. Більш того, багато сучасних моделей можуть бути оснащені коліщатками, висувними ручками, каркасами. Це значно спрощує транспортування. Знайти такі сумки можна на сайті https://dorami.com.ua/moda/dorozhnyye-sumki/.

Варіант 2: загальний багаж

Перевезення тендітних речей зі скла, кришталю і інших крихких матеріалів допустиме і звичайним шляхом – у вантажному відсіку. При цьому позначка «крихке», зроблена власними руками, нічого не означає. Для того щоб цінність вашої валізи була врахована при транспортуванні, таку позначку має зробити співробітник авіакомпанії на стійці реєстрації.

Після цього вантаж знімають зі стрічки, проводять перевірку і лише потім відправляють в спеціальний відсік на борту для крихкого багажу.

62874701 – nha trang, vietnam – august 16, 2016: closeup view of bright red luggage tag (fragile, handle with care) attached to white plastic suitcase at airport of cam ranh.

Важливо! Наклейка Fragile ( «крихке») не гарантує цілісності вашої валізи. Вона лише повідомляє вантажникам, що до поклажі слід ставитися дбайливо. Але ніхто не відповідає за те, що це буде виконано на сто відсотків.

І ще момент. При огляді такого багажу вам, швидше за все, запропонують підписати документ, який знімає відповідальність з авіакомпанії в разі пошкодження вантажу. І якщо таке станеться, вам виплатять стандартну фіксовану суму.

Варіант 3: додатковий квиток

Недешеве задоволення, але максимально надійне. Найчастіше таким способом перевозять музичні інструменти, техніку, обладнання. Якщо ви готові платити, щоб бути впевненим у збереженні вантажу, то переконаєтеся, що ваш багаж підходить під параметри: вага – до 80 кг, габарити – не перевищують розміру пасажирського сидіння.

Слід сказати також про той момент, що більшість компаній, що надає послуги пасажирських авіаперевезень, не продасть вам акційний квиток для транспортування багажу. Для таких цілей передбачені тільки стандартні авіаквитки тарифу Y (найдорожчий серед економ-класу).

Якщо габарити вашої валізи лише трохи перевищують встановлені норми, можете спробувати долю і постаратися умовити співробітника авіакомпанії, який здійснює посадку на рейс, пустити вас на борт. Це вельми сумнівна порада, і на неї не варто покладати особливих надій. Але в деяких випадках людський фактор таки виграє, і пасажирам вдається проносити тендітні предмети в салон літака, не купуючи додаткового квитка.

Страховка не завадить

Коли ваш вантаж маркуватимуть, співробітники неодмінно запропонують оформити страховку. Для цього слід звернутися в спеціальну контору, розташовану на території аеропорту, заповнити там кілька паперів і заявити про його цінність. Залежно від зазначеної вами суми буде формуватися збір, який вам же доведеться додатково сплатити. У різних авіакомпаніях цифри можуть відрізнятися.

При пошкодженні застрахованого багажу виплата потерпілому пасажиру буде більшою, ніж стандартне відшкодування збитків.

Страхувати вантаж можна незалежно від того, яким чином транспортується валіза: в якості ручної поклажі, в спеціальному відсіку або в салоні.

Важливо! При всьому бажанні навіть цей спосіб не надає стовідсоткової гарантії цілісності перевезення.

Правильна упаковка – половина справи

На початковому етапі зборів слід задуматися про спосіб упаковки. Якщо крихкий багаж буде з вами на борту, то багатошарове обгортання необов’язкове. Хоча і зайвим не стане, адже ситуації трапляються різні. Якщо ж ви плануєте віддати валізу в загальний відсік і просто наклеїти маркування, то його доведеться гарненько запечатати.

Для цього скористайтеся нашими порадами:

  • Максимально щільно обгорніть всі крихкі речі. З цією метою можна використовувати спеціальну пакувальну плівку з повітряними бульбашками, старі газети, рушники, одяг.
  • Якщо предмет порожній усередині (чашка, банка, келих), порожнину слід заповнити чимось м’яким.
  • Розміщувати цінності потрібно в центральній частині валізи. При цьому не варто утрамбовувати її до максимуму, але і не залишати порожнього простору (щоб нічого всередині не бовталося).

Коли ви знаєте, як запакувати крихкий багаж, варто задуматися і про більш глобальні речі.

Не забувайте про валізу. Це перше, що потрібно підготувати для транспортування крихкого багажу. Від цього залежить рівень захисту наповнення валізи. Часто саме це рятує від неприємних сюрпризів у вигляді пошкодження речей.

М’які модифікації не варто брати в дорогу з таким вантажем, краще вибирати корпусні, каркасні, тверді. Вони забезпечують краще збереження. Можуть бути виконаними з різних матеріалів, мати 2 або 4 коліщатка, відрізнятися способом закриття. Якщо потрібні якісні валізи, рекомендуємо обрати собі таку модель тут: https://dorami.com.ua/moda/dorozhnyye-chemodany/. Різноманітність розмірів, кольорів, цін, брендів, плюс оперативне оформлення і відправка замовлень, регулярні знижки стануть приємним бонусом до вашого подорожі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook