Тільки 4 речі нас насправді роблять щасливими

Мозок можна змусити відчувати щастя. І додаткового допінгу не треба!

Говорити про те, як стати щасливим, можна дуже багато. Але що ми насправді знаємо про щастя? Найкраще знаються на цьому питанні нейробіологи, які вивчають роботу головного мозку і знають усе про процеси, які там відбуваються. 

1. Дякуйте, дякуйте і ще раз дякуйте.

Слово “дякую” має дивовижну силу. Воно навіть здатне допомогти швидше одужати, якщо ви раптом захворіли. У такому разі запитайте себе: “За що я вдячний долі?”. Виявляється, слово “дякую” впливає на мозок (а отже і на весь організм) на біологічному рівні.

Як пояснюють нейробіологи, почуття подяки діє аналогічно, як антидепресанти – підвищує рівень серотоніну (так званого гормону щастя). Коли ви думаєте про те, за що вдячні долі чи людям, які вас оточують, ви фокусуєтеся на позитивних моментах свого життя. Ця проста дія підвищує вироблення серотоніну у корі мозку – і ви стаєте щасливішим, а отже, здоровішими.

2. Висловлюйте свої негативні емоції.

Вам погано? Спробуйте охарактеризувати свій стан. Підберіть слова, які найточніше його описують. Смуток, тривога, роздратування, образа? Цього достатньо, щоб почати почуватися краще. Думаєте, що цього замало? А ваш мозок вважає інакше!

Під час одного з досліджень учасникам показували фото людей з різними виразами обличчя і заміряли реакцію мозку. Як і очікувалося, реагувала та ділянка мозку, яка відповідає за негативні емоції, – мигдалина.

Коли ж учасників просили назвати ці емоції, у них активізувалася вентролатеральна префронтальна кора мозку, а активність мигдалини знижувалася. Іншими словами, озвучення емоцій, розповідь про емоції зменшувала їхній вплив на людину.

3. Ухвалюйте рішення.

Пригадайте те полегшення, яке ви відчували після ухвалення важливого рішення. Це не випадковість.

Нейробіологія стверджує, що ухвалення рішень зменшує занепокоєння і тривожність, а також допомагає вирішувати проблеми.

При ухваленні рішень ми створюємо наміри і встановлюємо цілі. Це позитивно впливає на префронтальну кору, знижуючи тривогу і хвилювання. Крім того, ухвалення рішень допомагає знизити активність стріатума (смугастого тіла), яке зазвичай схиляє нас до негативних імпульсів і дій.

4. Спілкуйтеся, обіймайтеся.

В одному дослідженні учасники грали в комп’ютерну гру, яка передбачала перекидання м’яча. Один учасник кидав м’яч, а інший кидав його назад. Насправді людина сиділа тільки з одного боку екрану – назад м’яч кидав комп’ютер.

Але учасникам сказали, що персонажами на екрані керують живі люди. Коли ці «інші люди» відмовлялися повернути м’яч, мозок учасника реагував так само, як він реагує на фізичний біль. Тобто наш мозок сприймає відмову у контакті як зламану ногу.

Соціальне відторгнення активує передню поясну кору і центральну частку мозку, як і фізичний біль.

Простіше кажучи, для мозку дуже важливі стосунки з іншими людьми. А щоб відчути максимальне задоволення, торкайтеся до людей фізично, обіймайтеся.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook