Сім груп продуктів, які несумісні з ліками

Неправильне поєднання ліків і продуктів може завдати шкоди здоров’ю. Є сім груп продуктів, що можуть суттєво змінювати дію лікарських препаратів.

СПИРТНЕ — ВОРОГ №1 
Найбільше застережень у лікарів щодо медикаментів та спиртного. Заживання лікарських препаратів передбачає цілковиту відмову від алкоголю. Багато хто вважає, що його не можна поєднувати лише з транквілізатори. Але не сумісні спиртні напої й з бета-адреноблокаторами, до яких належить, наприклад, анаприлін, що стає в пригоді не тільки гіпертонікам, а й практично здоровим людям, схильним до тривоги.

Так само про алкоголь варто забути й коли заживаєте протидіабетичні препарати та інсулін, оскільки таке поєднання може призвести до діабетичної коми. А коктейль з алкоголю, антибіотиків і/або вітамінів груп В, С та фолієвої кислоти загрожує незасвоєнням цих лікарських засобів, а отже, може звести нанівець усе лікування.

МОЛОКО ПРОТИ АСПІРИНУ
Молоко не можна заживати разом з багатьма антибіотиками, оскільки вони інактивують дію цих ліків. Надто це стосується пеніциліну і тетрацикліну.
Інша помилка, що її припускають, поєднуючи молоко та ліки, – це вживання молока відразу після заковтування аспірину. Вважають, що молоко вбереже шлунок від кислотного впливу препарату. Але після цього аспірин повністю інактивується й не може виконувати лікувальну дію, наприклад, знижувати температуру.

ШОКОЛАД І КАВА НЕ ЛЮБЛЯТЬ АНТИДЕПРЕСАНТІВ
Продукти, до складу яких входить тирамін, не мають бути в раціоні людей, що вживають антидепресанти. Наслідки одночасного заковтування антидепресантів і продуктів з тираміном дуже серйозні – різке підвищення артеріального тиску, що нерідко призводить до летального результату.

До заборонених продуктів належать сири, шоколад, боби, банани, будь-яка копченина, печінка, авокадо, а також пиво, червоне вино і кава.
Варто відзначити, що побічні ефекти від неправильної комбінації антидепресантів і продуктів, трапляється дуже часто. Люди, що п’ють антидепресанти, нечасто почуваються хворими, адже здебільшого вони молоді й фізично здорові, а тому рекомендації фахівців додержувати дієти пропускають повз вуха.

ГРЕЙПФРУТ – ВИБУХОВА СУМІШ
Грейпфрут є дуже непростим продуктом харчування, коли йдеться про поєднання його з лікарськими препаратами. Особливо небезпечно комбінувати грейпфрут і протигіпертонічні засоби через імовірність передозування. Аналогічну, тобто надмірно підсилювальну дію лікарського препарату, грейпфрут має у поєднанні з імунодепресантами, антибіотиками групи еритроміцину, деякими протипухлинними препаратами та віагрою.

ЧАЄМ НЕ ЗАПИВАТИ! 
Каву не рекомендують поєднувати з оральними контрацептивами і, як не дивно, з седативними засобами, оскільки подібний коктейль може спровокувати перезбудження і безсоння.

Щодо чаю, то його заживання варто обмежити, коли заживаєте …будь-які лікарські препарати. Танін, що є в чаї, має здатністю змінювати дію чи не всіх лікарських препаратів. Звичайно, повністю виключити чай зі свого раціону вам навряд чи вдасться, але не запивати ліки чаєм – завдання цілком реальне.

ВОДА З БУЛЬБАШКАМИ, АЛЕ БЕЗ ЛІКІВ

Продукти, що містять цитрати, а до них належать передовсім газовані напої та фруктові соки, несумісні з медикаментами, що знижують кислотність шлункового соку, а саме: антибіотиками, седативними засобами, протизапальними і противиразковими препаратами. Коли заживати газовану воду зі всіма цими ліками, ще більше знижується кислотність шлункового соку, водночас послаблюється й дія самих препаратів.

НЕ ВСІ СОКИ ОДНАКОВО КОРИСНІ
Поєднання журавлиного соку та антикоагулянтів, що сприяють розрідженню крові, може призвести до внутрішньої кровотечі й смерті.
Усі цитрусові соки не можна вживати з аспірином, бо може постраждати слизова шлунка.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook