Щоб штукатурка трималася сто років

Якщо роботи проводите влітку в сильну спеку, то доцільно до розчину додати сповільнювач висихання. У морози до розчину додають антифриз.

Штукатурення – один з найважливіших етапів оздоблення приміщення. Ця майстерна робота призначена для вирівнювання поверхні стін, підготовки їх для нанесення інших покриттів. Пропонуємо нашим читачам кілька секретів цього мистецтва, від якого залежить не тільки дизайн інтер’єру, а й здоров’я мешканців будинку.

Всім відомо, що в штукатурний розчин входять гіпсові суміші, вапно та розчин з піску та цементу. А щоб результат оброблення стін не розчарував, майстри-професіонали використовують маленькі хитрощі, які створюють досконалий вигляд стіни. Розчин для штукатурних робіт може бути гіпсовим і магнезіальним.

Гіпсовий коштує дешевше, але він менш міцний, погано переносить вологість. Крім того, недобросовісні виробники можуть додати в нього дешеві хімічні речовини, які надають гіпсу білий колір, але є шкідливими для здоров’я. Магнезіальні суміші більш стійкі, негорючі. З огляду на свою більш високу вартість, вони не такі популярні, як гіпсові.

Один із секретів полягає в приготуванні розчину. Щонайперше потрібно ретельно дотримуватися пропорції під час складання штукатурного розчину. Щоб зробити високоякісну суміш, потрібно ретельно перемішати гашене вапно та сухий цемент (в пропорції один до одного). Коли суміш набуде однорідного вигляду, до неї треба додати п’ять частин сухого дрібного піску, одну частину пластифікатора (речовина, що заміняє вапно) і знову добре перемішати отриману масу. Тільки після цього можна додавати воду. Приготований таким чином штукатурний розчин буде однорідним, пластичним, відмінно ляже на оброблювану поверхню.

Важливою особливістю штукатурних робіт є час їх проведення. Обштукатурювати щойно побудований будинок або нову стіну не варто. Неминуче осідання фундаменту може деформувати нанесений шар, він потріскається й відпаде.

Ще одна маленька хитрість штукатурних робіт полягає у знанні того, якими розчинами можна обробляти стіни. На бетонні стіни не рекомендовано наносити розчин гіпсу, а на гіпсові – розчин вапна. В противному разі може не тільки обсипатися штукатурка, але зруйнуватися шар стіни. Щоб правильно підібрати розчин, потрібно звернутися по пораду до фахівця. Коли купуєте готовий сухий розчин, треба обов’язково прочитати інструкцію і склад розчину.

Якщо стіни сильно потріскалися, то для закладення щілин доведеться використовувати армувальну стрічку або будівельну сітку. Вони посилять штукатурку і зроблять стіни рівнішими. Сітку кріплять між двома шарами штукатурної суміші, а потім кладуть третій шар або просто шпаклюють.

Варто знати, що наступний шар розчину наносити потрібно тільки на абсолютно висохлий попередній. Штукатурка не зносить ні перегрівання, ні мінусової температури, тому роботи бажано проводити в умовах, близьких до природних і не допускати протягів: інакше стіни потріскаються та обсиплються.

Латочку на старій штукатурці зробити складніше, ніж цілком обштукатурити поверхню. Але і тут є свої секрети. Перед нанесенням латки потрібно очистити ділянку до твердої підстави, ретельно прибрати пилюку. Очищене місце заґрунтувати клеєм.

Потім на півсантиметра нижче від старої штукатурки за допомогою гладилки нанести нижній шар розчину, який через 20 хвилин покрити насічками, які сприяють більш міцному зчепленню шарів. І тільки через 14 годин можна наносити обробний шар, який потрібно розтирати вологою тканиною доти, доки не зіллється з раніше обробленою поверхнею.

Якщо роботи проводите влітку в сильну спеку, то доцільно до розчину додати сповільнювач висихання. У морози до розчину додають антифриз.

Дуже часто на знову оштукатурені поверхні доводиться наносити багато шарів фарби, щоб домогтися потрібного відтінку. Цього можна уникнути. Секрет простий: у суміш для штукатурки можна додати кольоровий пігмент, відповідний до остаточного кольору стіни. Витрата фарби різко зменшиться. Якщо ж стіни білі, то розчин треба готувати на основі цементу білого кольору.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook