Шашлик на кухні, як на природі. 7 вдалих рецептів

Задощило? Похолодало? Або просто зірвалася поїздка на природу? Не засмучуйтеся! Приготувати смачні ароматні шашлики можна і вдома. Ось кілька вдалих рецептів на такий випадок.

1. Шашлик, запечений у рукаві

1,5 кг телятини або свинини, 4 цибулини, 6 помідорів, 20 г жиру, зелень  петрушки та кропу, перець червоний мелений, перець чорний мелений, сіль.

М’ясо нарізати некрупно, додати порізану цибулю, подрібнені помідори, зелень, червоний і чорний мелений перець, сіль і жир (для телятини), ретельно перемішати, поставити на холод на 1–2 години. Потому нанизати на шпажки, чергуючи м’ясо і цибулю, або без шпажок викласти у рукав для запікання, зав’язати ниткою чи шпагатом. Викласти на деко в один шар. Запекти при 200 градусах близько 40 хв. Можна пекти без рукава у глиняному глечику

2. Шашлик із сосисок

3 сосиски, 2 цибулини, 5 помідорів, 5 шт. чорносливу, по 50 сиру і грудинки, зелень.

Сосиски нарізати  шматочками завдовжки 3–4 см. Чорнослив замочити в теплій воді на 6-8 год, видалити кісточки й обгорнути кожну сливочку шматочком нарізаної грудинки. Цибулю й помідори нарізати четвертинками. Надіти на шампур упереміж: сосиски, листя петрушки, цибулю, помідор, сливу в грудинці, шматочок сиру, знову сосиску. Якщо немає мангала або гриля, то страву можна підсмажити на сковорідці на великій кількості жиру або спекти на деко в духовці, періодично поливаючи розтопленим маслом. Подавати шашлик гарячим з таким салатом: квасолю замочити на 8-10 год, відварити в тій самій воді, відцідити й змішати з дрібно нарізаною цибулею і гірчицею, попередньо розтерши її з олією, сіллю, цукром та оцтом.

3. Шашлик із ребер з горілкою

3 кг баранячих реберець, 10 невеликих цибулин, 100-150 г горілки, сіль, перець, прянощі.

Реберця порубати на шматочки завдовжки 5 см. Цибульку нарізати кільцями. Скласти в емальований посуд, поперчити, посолити, залити горілкою. Поставити на 12 годин у холодильник. За 15 хвилин до нанизування на шампур перемішати з прянощами. У жодному разі не додавати оцту!

4. Шашлик із яловичини з рисом

1,5 кг яловичини, 400 г сала,  200 г сала топленого, 50 г масла,  150 г цибулі, сіль, перець червоний молотий.

Яловичину нарізати шматочками по 20–25 г і відбити так, щоб шматочки були завтовшки 5 мм. Сало нарізати тонкими шматочками (2-3 мм) розміром приблизно 5х5 см. М’ясо нанизати на шпажку впереміж з салом так, щоб з обох кінців на шпажці були шматочки м’яса. Шашлик на шпажці посипати сіллю, червоним меленим перцем і підсмажити на сковорідці з салом. Подаючи на стіл, на середину тарілки покласти смужку розсипчастого рису, полити її маслом і м’ясним соком (від смажених шашликів). На кашу викласти готовий шашлик, а на нього – кільця цибулі, смаженої у фритюрі.

5. Шашлик по-гуцульськи

2 кг свинини, 600 г цибулі, 1 кг картоплі, 100 г вина сухого білого, перець червоний і чорний мелений, сіль.

Свинину нарізати на шматочки по 30-40 г, картоплю порізати шматочками, цибулю – кільцями. Свинину, картоплю та цибулю нанизати на шпажку завдовжки 25-30 см, посипати сіллю, червоним і чорним меленим перцем. Запекти у гарячій духовці. Через 50-60 хвилин шашлик готовий.

6. Яловичий шашлик по-сибірськи

Готуючи за цією методикою, можна зробити м’яким навіть дуже жорстке м’ясо.

Дати відтанути м’ясу (яловичину й баранину можна брати мороженими) й нарізати шматками, ледь більшими за сірникову коробку. На дно каструлі насипати шар духмяного перцю (горошку). Зверху вкрити його шаром лаврового листя. Викласти шар порізаної на кільця цибулі, зверху – шар м’яса, посолити й поперчити червоним меленим перцем, знову покласти шар цибулі тощо. Останнім шаром має бути цибуля. Поверх неї викласти шар лаврового листя. А зверху покласти шар томатної пасти завтовшки з палець, відтак полити оцтом (на 1 кг м’яса – 1 ложка оцту). Усе це накрити перевернутою тарілкою й поставити зверху гніт вагою близько 10 кг. Витримати добу. Після цього злити юшку, викинути верхній шар лаврового листя й перекласти м’ясо в інший посуд, залишаючи нижній шар лаврового листя і перець-горошок у старому. У м’ясо вичавити лимон, додати біле сухе вино. Через 2 години можна смажити.

7. Шашлик з натуральним димком у квартирі

1 кг курятини або будь-якого м’яса, 2 цибулини, 4 ст. ложки соєвого соусу, 1 ч. ложка коріандру, 1 лимон (на бажання), 2 ст. ложки оцту, 1 ч. ложка спецій. 2 шматочки вугілля (таке продають у супермаркетах для смаження на природі).

Змішати всі спеції, соєвий соус, оцет, додати цибулю півкільцями (треба різати поздовж цибулини, так смачніше), додати м’ясо, залишити маринуватися на 15 хв – 9 год, викласти у сковорідку без цибулі, додати 0,25 скл. води, тушкувати. Через 10 хв вода википить, а на дні залишиться жир. У ньому обсмажити м’ясо. Коли воно буде майже готове, влити маринад з цибулею, в якому м’ясо маринувалося, додати порізаний скибками лимон. Смажити до готовності м’яса. Шматочки вугілля підпалити на вогні, щоб загорілися (щоб пришвидшити процес, крапніть на вугілля горілку). Вимкнути вогонь під м’ясом. Готове м’ясо зсунути у сковороді до країв, а у центр покласти червоні вуглини, відразу закрити щільно кришкою. Під нею буде дим. Не відкривати 5 хв!!! Потім відкрити кришку і подавати!

8. Шашлик із печериць

300 г печериць, 2 ст. ложки олії, 2 ст. ложки соєвого соусу, кріп, 1 ч. ложка лимонного соку, 0,5 ч. ложки соодкої паприки, 1 зубець часнику.

Усе скласти і залити в пакет, потрусити, залишити на 15 хв. Нанизати гриби на шпажки, запекти при 200-230 градусах 12-15 хв. Їсти відразу.

9. Пікантний курячий шашлик на сковорідці

600 г курячого філе, 3 зубці часнику, 0,5 ч. ложки меленого імбиру, 50 мл соєвого соусу, цедра 0,5 лимона, по 0,5 ч. ложки паприки і коріандру меленого, 2 цибулини, 1 ст. ложка меду.

Філе порізати середніми кубиками. Змішати все для маринаду, залити мясо, залишити на 5 год. Дерев’яні шпажки замочити в холодній воді на 20 хв. Нанизати мясо і цибулю кільцями. Посмажити на сковорідці на олії з усіх боків.

10. Шашлик у баклажані

250 г свинини або курятини, 2 баклажани, 3 ст. ложки соєвого соусу, 0,5 ч. ложки паприки, духмяний перець, сіль, олія.

М’ясо порізати некрупно, додати соус, спеції, залишити на 1 год. Баклажани помити, відрізати хвостики, зробити поздовжній овальний розріз і вибрати трохи м’якотілі, щоб помістився шашлик. Замочити на 20 хв у підсоленій воді. Дістати, обсушити рушником, щільно вкласти шматочки м’яса, поздовж проштрикнути шпажкою або шампуром. Змастити баклажани олією. Смажити на мангалі або в духовці 30-35 хв (200 градусів).Якщо запікати у духовці, то покласти баклажани на форму з високими бортами, щоб вони були у повітрі.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook