Отруйні рослини: чи можуть вони лікувати

У природі налічується величезна кількість отруйних рослин і лише певна доза робить їх ліками. Ми розповімо про рослини, дозу яких перевищувати не варто.

В будь-якій місцевості завжди можна виявити отруйні рослини, адже вони зовсім не рідкісні. Наприклад, вовчі ягоди червоного кольору дуже привабливі для дітей, а молоду стеблинку конвалії пожувати може і доросла людина, якщо має звичку жувати соломинки. Частіше трапляється отруєння грибами. Дуже важливо взяти собі за правило обов’язково навчити дітей ніколи не брати в рот незнайомі рослини, навіть якщо вони мають дуже привабливий вигляд. Але дуже багато рослин застосовуються в медицині, наприклад красавка і наперстянка.

Наперстянка росте у лісах, невеликих гайках і лісових узліссях, і всі її частини сильно отруйні. В лікарських цілях використовують висушене листя, що містить в собі серцеві глікозиди. Тому її широко застосовують у лікуванні серцевих захворювань.

Красавка, вона ж беладона, під час цвітіння дуже красива. Її квіти виглядають як пониклі дзвіночки, а плоди, які дуже схожі на ягідки вишні часто привертають до себе увагу дітей. Отруїтися красавкою дуже легко, для цього вистачає всього кількох ягід, тому краще знати, як вона виглядає і не наближати до неї малечу. У вигляді ліків використовують листя цієї рослини, в яких містяться алкалоїди. Красавка отруйна – це найперша допомога при кишково-шлункових захворюваннях.

Отруйність всіх рослин залежить в значній мірі від їх віку, місця зростання і часу збору. Навіть в закритій кімнаті можна отруїтися красивими білосніжними квітами черемхи, лілії або магнолії. Від дотиків до борщівника можна заробити сильні опіки.

Отруйних трав і рослин дуже багато, потрібно бути уважним і обережним, щоб уберегти себе від отруєння. Не варто пробувати на смак вподобані невідомі ягоди, лікуватися краще відомими плодами і травами. І хоча майже всі отруйні рослини несуть в собі цілющі властивості, застосовувати їх слід тільки після консультації лікаря, дотримуючись правила прийому, ні за яких обставин не можна лікуватися отрутами самостійно.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook