Кухня Рецепти

Омлет з дитячого садка

Чому він виходив з скоринкою? Чому він такий товстий? Адже ходили чутки, що в нього додавали соду і він збільшувався в об’ємі. Ні, ні, ні, все не так.

06.08.2018 13:34

Пам’ятаєте його? Той товстий омлет з скоринкою, якими нас годували в дитячому саду і піонертаборах.  Чому він виходив з скоринкою? Чому він такий товстий? Адже ходили чутки, що в нього додавали соду і він збільшувався в об’ємі. Ні, ні, ні, все не так. Ось як треба готувати омлет.

Омлет з дитячого садка

Інгредієнти: 

Яйця – 10 штук
Молоко (свіже) – ½ літра
Вершкове масло – 60 г
Рослинна олія – 1 столова ложка
Сіль – 1 чайна ложка

В окрему посудину наливаємо молоко. Потім вбиваємо туди ж 10 яєць, солимо і ретельно перемішуємо ложкою, але не збиваємо.

Включаємо духовку і виставляємо температуру на 200 градусів.

Сковороду з високими бортиками змащуємо рослинним маслом і ставимо в духовку трохи прогрітися. Як прогріється – виймаємо сковороду виливаємо в неї яєчно-молочну суміш і знову ставимо в духовку.

Випікаємо рівно 30 хвилин, причому не відкриваємо дверцята духовки перші 10-15 хвилин. Взагалі намагаємося не відкривати духовку, інакше скоринка може і не вийде.

Сковороду з готовою стравою виймаємо з духовки, ножем нарізаємо його прямо в сковороді на порційні шматки. Потім лопаткою розкладаємо порції на тарілки і на кожну порцію кладемо шматочок вершкового масла. Все, подаємо до столу.

Поради:
– враховуйте те, що омлет в процесі запікання підніметься, тому не заповнюйте форму більше ніж на 2/3 її висоти.

– якщо ваш омлет вийшов не таким високим, як у дитячому садку – не переживайте. Головний секрет дитсадівського омлету полягає в тому, що там готували велику кількість порцій в одній формі, тому він і був таким високим. Так, омлет піднімається при запіканні, але зовсім трохи, і аж ніяк не в рази. Пам’ятайте про це.