два яблука

Учителька принесла два яблука: цей урок учні запам’ятають на все життя

Учителька принесла в клас два однакові яблука. Через десять хвилин діти зрозуміли, чому принижувати та ображати інших - це дуже погано. Думаю, цей урок вони запам'ятають на все життя. Його варто показати і багатьом батькам...

Ця історія – чудова демонстрація, що відбувається з людиною, яку ображають і принижують. Прочитайте її самі, задумайтеся і розкажіть про це своїм дітям. 

Урок про два яблука

“Одного разу перед початком уроків я купила в магазині два яблука, – розповідає учителька. – Вони були майже однакові за кольором і розміром. На початку уроку я запитала в дітей: чим відрізняються ці яблука? Вони лише знизали плечима, адже суттєвої відмінності між ними не було. Вони були практично однакові”.

Тоді вчителька взяла одне яблуко і, звертаючись до нього, сказала: “Ти мені не подобаєшся. Ти таке погане, огидне яблуко!” – і кинула його на підлогу. Учні подивилися на вчительку як на божевільну.

Вона підняла яблуко і запропонувала одному з учнів: “Знайди в цьому яблуці щось погане, що тобі не подобається, скажи про це і теж кинь його на підлогу”. Учень слухняно виконав прохання. Те ж саме учителька запропонувала зробити іншим дітям.

Учні легко знаходили в яблуці якісь недоліки: “Мені не подобається твій хвостик! У тебе негарна шкірка! У тобі всередині, мабуть, черв’як!” – казали вони і щоразу кидали яблуко на підлогу.

А тепер порівняйте ці два яблука

Коли вчителька знову взяла яблука в руки, ще раз запитала, чи бачать діти якусь різницю між ними: тим, яке ображали і били, і тим, яке весь час просто лежало на столі. Учні знітилися і не знали, що відповісти, адже попри те, що вони добряче “познущалися” над одним яблуком, зовні обидва яблука були практично однакові. 

Тоді вчителька розрізала обидва яблука. Те, що лежало на столі, всередині було білим, а друге – коричневим, вкритим “синцями” від ударів об підлогу.
І тоді вчителька сказала: “Діти, але це ж ми його таким зробили! Це наша провина!”

У класі запанувала тиша. Учителька зробила паузу і продовжила далі: “Те саме відбувається і з людьми, яких ми ображаємо чи обзиваємо. Зовні не бачимо, як це на них впливає, але ми завдаємо їм величезну кількість внутрішніх ран!”

І тоді діти почали це емоційно обговорювати, розповідаючи свої історії про те, як це неприємно і боляче, коли тебе ображають. Дехто навіть плакав. А коли урок закінчився, усі почали обіймати один одного. 

Прочитайте також: “Два яблучка” – мудра притча, яка навчить вас не робити поспішних висновків

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook