Ні поливати, ні полоти, ні перекопувати. Город і клумба для лінивих і розумних

Із понеділка до суботи ви на роботі, із грядками вам возитися ніколи, тому на дачі ви лишень смажите шашлики. Але є спосіб, як без клопотів виростити городину.

Так, марудна це справа – город: копай, сади, прополюй, удобрюй, поливай… Але ж так хочеться свіженького кропу-петрушки-огірочків! Коли так, то можливо, цей оригінальний спосіб облаштування городу вас зацікавить.

Для цього знадобляться старі пластикові бочки або бордюрна стрічка (чим ширша, тим краще) і ґрунт. Потрібно зрізати у бочки дно, розрізати її навпіл на кола з висотою бортика 20–25 см. Якщо бочок немає, згодиться бордюрна стрічка: потрібно відрізати шматок потрібної довжини і скріпити кінці (наприклад, заклепками або м’яким дротом).

Далі клумби-грядки можна встановити у будь-якому місці і заповнити родючим ґрунтом. Якщо такого немає, то просто вийдіть за хвіртку у поле, наріжте дерну з родючим шаром, покладіть у кільце, додайте піску, торфу, подрібніть гострою лопатою, перемішайте, рясно полийте, накрийте шматком чорного агроволокна або іншого матеріалу.

Якщо поливатимете щодня, через тиждень ваша земля у грядці буде готова для посіву. У таких кільцях можна вирощувати зелень, квіти, полуницю, цибулю, часник і навіть огірки та кабачки.

Аби така грядка виглядала максимально декоративно, зробіть із картону або цупкого паперу форму-носій насіння. Виріжте коло потрібного діаметру, на нього на потрібній дистанції наклейте на борошняний клейстер насінини, покладіть у грядку і присипте тонким шаром ґрунту. Далі слід полити і чекати сходів. Ви переконаєтеся, що це просте пристосування є не тільки посівним маркером, який забезпечує оптимальне розміщення на грядці майбутніх рослин, але і надійно захищає їх від бур’янів.

Якщо в центр такої грядки на 2/3 висоти закопати 2–3-літрову пластикову пляшку, у якої в днищі і з боків зроблені тонкою голкою кілька отворів і наповнити її водою, то можна днів п’ять грядку не поливати.

Такі грядки можна поставити в будь-якому місці (наприклад, прямо на газоні) і міняти їхню дислокацію, коли заманеться. А доглядати за ними – простіше нікуди: ні полоти, ні перекопувати не треба, лише час до часу наповнювати пляшки водою!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook