Хитрощі досвідчених квітникарів: чим підживити лілію для пишного цвітіння

Лілія - окраса квітника, тому багато хто вирощує ці квіти. А ви знаєте, що ріст, розвиток і рясне цвітіння лілії безпосередньо залежить від своєчасного підживлення? Тому важливо знати, коли, як і якими добривами слід підгодовувати лілію, щоб вона пишно цвіла.

Підживлення навесні

Навесні лілії необхідні сили, щоб наростити зелену масу, а потім сформувати бутони. Для цього рослина використовує поживні речовини, накопичені у цибулині, а також бере їх із ґрунту.

Вперше підживлювати лілію рекомендовано, коли ґрунт прогріється до температури + 6 °С (у квітні-травні). Можна орієнтуватися не на температуру, а на саму рослину: якщо її стебло досягло висоти 10-15 см, значить, час внести добриво. Підживлювати лілії раніше не варто, бо рослина не готова засвоювати корисні речовини.

Навесні для нарощення зеленої маси рослині потрібен азот, тому у цей час її можна удобрити аміачною селітрою. На 1 м² землі потрібно внести 1 ст. л. засобу.

Для підживлення лілій також застосовують:

  • нітрофоску (1 ст. л. розвести в 1 відрі води),
  • азофоску (розчин приготувати так само),
  • нітроамофоску (у 10 л води розчинити 1,5 ст. л. добрива).

Хороший ефект дає органічне добриво, наприклад, розчин збродженого коров’яку. Перед застосуванням добриво слід розчинити у воді в співвідношенні 1:10. Свіжий коров’як використовувати не можна, він агресивно впливає на кореневу систему рослини і призводить до розвитку захворювань і загибелі квітки.

Навесні для рясного цвітіння корисно підживлювати лілію розчином попелу (100 г попелу розчинити в 1 відрі води).

Квітникарі-любителі часто удобрюють квіти перепрілим гноєм або компостом, які розсипають по поверхні ділянки, на якому ростуть квіти. На 1 м² грядки використовують близько 0,5 відра добрива.

Підживлення в період бутонізації

При підготовці рослини до цвітіння лілії слід підживлювати мінеральними добривами. Їх вносять у першій половині липня. Часто застосовують подвійний суперфосфат або калімагнезію. Ці добрива активно зміцнюють зелену масу і сприяють яскравому і рясному цвітінню лілій. На 10 л води – 2 ст. л. суперфосфату або 1,5 ст. л. калімагнезії.

Добре також зарекомендували себе:

– Кеміра Люкс. Поживна суміш для повноцінного розвитку квіткової культури. Легко засвоюється рослиною, покращує і продовжує час цвітіння, сприяє зміцненню рослинної культури. 1 ст. л. складу розводять в 1 відрі води і поливають лілію за 2 тижні до цвітіння.

– Агрікола для садових і балконних квітів. Включає до свого складу цінні поживні речовини, які необхідні для гарного розвитку квіткової культури. Засіб призначений для поливу і обприскування. Перед застосуванням 25 г добрива розводять в 1 відрі води. Підгодовують з інтервалом в 2 тижні.

– Для квітучих – комплексне добриво. Має збалансований склад. Задовольняє потреби рослини в необхідних макро- і мікроелементи, сприяє активному розвитку і цвітінню, зміцненню імунітету і підвищенню опірності хворобам.

Також для рясного і яскравого цвітіння лілій досвідчені квітникарі рекомендують застосовувати деревний попіл в літній період. Його вносять в ґрунт кілька разів за сезон. Це добриво дозволяє отримати більші і пишні квіти і робить рослину більш стійкою до хвороб.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook