Повітря в кімнаті очистять вазони

Токсичним повітря можуть зробити оздоблювальні матеріали, побутова техніка та ін. Але варто всього-на-всього посадити "правильні" рослини - і повітря очиститься.

Із сухим, важким повітрям допоможуть впоратися вазони. Навіть без провітрювання у кімнаті стане значно свіжіше.

За оцінками екологів, домашнє повітря більш токсичне, ніж повітря на автострадах, на яке ми так звикли нарікати. Вдихання шкідливих речовин викликає в людей “синдром хворих будівель”, при якому виникають проблеми з диханням, болі в суглобах, безсоння.

Основні забруднювачі повітря у квартирах – це продукти горіння газу, на якому ми готуємо їжу, а також багато будівельних і оздоблювальних матеріалів (пресовані плити на синтетичних смолах, лінолеум, пластик, полімерні шпалери). Можуть приносити шкоду навіть натуральні матеріали, коли вони починають старіти і руйнуватися.
Небезпечна техніка. Через присутність телевізорів, комп’ютерів і факсів значно зменшується кількість корисних для здоров’я негативних іонів повітря. Поліпшити якість повітря допомагають кімнатні рослини.
У процесі своєї життєдіяльності рослини здійснюють детоксикацію шкідливих речовин різними способами. Одні речовини зв’язуються цитоплазмою клітин кімнатних рослин, завдяки чому стають неактивними. Інші піддаються перетворенню у рослинах і стають нетоксичними. В результаті вони включаються в метаболізм клітин рослин і використовуються для потреб кімнатної рослини. Деякі речовини, наприклад, виділяються кореневими системами в ґрунт.

Перелік кімнатних рослин, які найкраще очищають повітря:

Плющ може очищати повітря від залишків цвілевих грибків і інших шкідливих часточок, включаючи мікроскопічні залишки фекалій свійських тварин. Відповідно до деяких досліджень, ця рослина є більш ефективною, ніж електричний очисник повітря. Плющ є дуже сильним поглиначем формальдегіду, присутнього в багатьох засобах для очищення будинку.

Хлорофітум поглинає і знешкоджує шкідливі речовини. Завдяки своєму густому листі і білим кольорами рослина здатна фільтрувати бензол, окис вуглецю, формальдегіди і ксилоли. Краще помістити цю рослину у двох метрах від вікна, оскільки на сонці вона зав’яне. Хлорофітуму також шкідливий надмірний полив. Улітку його поливають через день, взимку – раз у тиждень.

Герань дезінфікує і ароматизує повітря, відлякує мух. А люди забобонні вважають, що ця рослина здатна виганяти злих духів. Добре тримати в домі і інші ефіроносні рослини – лавр, розмарин.

Алое краще розташувати на сонячному підвіконні. Треба стежити, щоб у горщику йому не було тісно. Крім очищення повітря, рослина служить надійним лікарем. Зрізаний шматочок листка швидко залікує ранку чи опік. Сік закапують у ніс при застуді. Необхідна в домі ця рослина людям літнього віку, які страждають артритами. Після прийому соку алое всередину суглоби стають більш рухливими, зменшуються біль і припухлість. До п’яти років рослина має особливу цілющу силу.

Кактуси допоможуть нейтралізувати радіаційний вплив на організм.

Папороті хвойні рослини (кипарис, туя, криптомерія), цереуси, кротони збагачують повітря негативними іонами.

Можна вирощувати в горщиках зелену цибулю і часник, які також очищають повітря і поліпшують сон.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook