Чистий четвер

Чистий четвер: як привабити красу, добробут і доброго чоловіка

Чистий четвер – особливий день, який може вплинути на те, яким буде весь наступний рік.

Здавна Чистий четвер особливо шанують у народі. Багато століть тому наші предки чекали на цей день, щоб здійснити різні обряди, які зміцнювали сімейний добробут та здоров’я всіх членів родини на цілий рік.

Цей день було прийнято починати з купання ще до сходу сонця. Вмиватися потрібно водою, в якій лежав будь-який срібний предмет. Наші предки вірили, що такий обряд допомагає зберегти красу та здоров’я.

Важливим атрибутом Чистого четверга є прибирання у домі. Здавна вважається, що у кого в Чистий четвер вдома брудно, той увесь рік проведе в сварках.

Існує також повір’я, що брудну воду після прибирання не варто виливати в межах дому. Адже негативна енергетика, яка накопичувалася протягом тривалого часу, може погано вплинути на подальше життя сім’ї. Тому краще виливати брудну воду в місцях, де нічого не росте, наприклад, на камені або на дорогу.

Окрім цього, з Чистого четверга до Страсної п’ятниці не варто залишати невимитий посуд і замочену, але не випрану білизну.

Наші предки вірили, що Чистий четвер допоможе знайти давно загублені речі.

Вважається, що дуже добре принести із церковної літургії у дім свічку. Вона здатна очистити енергетику. Колись цією свічкою випалювали на перекладині над входом у дім зображення хреста.

Цю свічку зберігали цілий рік, до наступного свята. Люди вірили в її чарівні властивості, що вона зможе прийти на допомогу у скрутну хвилину: при тяжкій хворобі людей або худоби, під час тяжких пологів. Свічку давали в руки людини в останні хвилини її життя.

Старі люди вважали, що якщо увійти зі свічкою до стайні, то можна побачити домовика. Якщо домовика побачити кудлатим, то весь рік у родині буде добробут, а якщо побачити його лисим-то родину спонукає бідність.

Колись існував цікавий обряд, який допомагав дівчатам вийти заміж. У Чистий четвер вони мали взяти новий рушник та витертися їм, а потім загорнути в цей рушник крашанки та Паску і віддати на Великдень людям на милостиню. Цей обряд мав прискорити зустріч з нареченим і весілля.

Здавна вірили, що у Чистий четвер треба обов’язково постригтися. Тоді матимеш красиве, густе волосся. Тому часто матусі саме цього дня вперше стригли діток, щоб їхнє волосся в майбутньому було густе і гарне.

Щоб не “віддати” добробут, вважається, що у Чистий Четвер не можна давати нічого цінного з дому, а також позичати гроші.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook