Затіняюча сітка: як вибрати і для чого використовувати

А ви вже використовуєте затіняючу сітку у господарстві? Якщо ще ні, вам варто дізнатися більше, які види її існують і як її застосовують на городі, у теплиці, на подвір'ї, у будівництві.

Що таке затіняюча сітка?

Затіняючу сітку виготовляють із синтетичних волокон – високоякісного поліетилену із додаванням ультрафіолетового стабілізатора. Головне її завдання – зменшити потрапляння сонячних променів та ультрафіолету та розсіяти світло. Завдяки додаванню ультрафіолетового стабілізатора та наявності вічок різного розміру сітка ефективно регулює кількість ультрафіолетового випромінювання, яке пропускає матеріал.

У продажу є сітка затіняюча різної щільності (від 40% до 95%), у рулонах або фасовані полотна різного розміру. Вона легка і міцна. Сітку можна власноруч нарізати на відрізки потрібного розміру. Завдяки особливій технології плетення у місцях розрізу або розриву сітка не розплітається.

Уздовж ущільненого краю полотна є спеціальні отвори, які значно підвищують зручність монтажу та роблять кріплення сітки надійним. А оскільки сітка дуже легка, з її монтажем дуже швидко може впоратися навіть одна людина, зафіксувавши край звичайною шнурівкою.

Перевагою затіняючої сітки є її довговічність: її можна використовувати кілька сезонів поспіль, і вона не втратить своїх властивостей. І при цьому вона має помірну ціну.

сітка затіняюча

Як використовують затіняючу сітку у господарстві?

Яку сітку обрати – залежить від того, як ви плануєте її використовувати. Здебільшого її застосовують у сільському господарстві, щоб захистити рослини від сонячних опіків, граду та вітру, збільшити врожайність. Але цим не обмежуються використання сонячної сітки у господарстві: це чудовий матеріал для маскування та затінення ділянок від прямого сонця, для навісів, парканів, огорож, маскування.

Ось кілька прикладів, для чого використовують затіняючу сітку:

 1. Для городу затіняючу сітку використовують для того, щоб притінити від надмірного ультрафіолету (щоб рослини не отримали сонячних опіків), для рівномірного розподілу сонячного проміння, для прискорення росту рослин, для пришвидшення цвітіння і дозрівання, отримання більш раннього врожаю і плодів більшого розміру, для захисту від комах і гризунів.
 2. Для теплиці затіняюча сітка дозволяє захистити від весняних заморозків, а також регулювати температуру у спеку.
 3. Для вирощування розсади і полуниці використання затіняючої сітки забезпечує рівномірний розподіл світла, запобігання опіку рослин і плодів, захищає від вітру та граду, заморозків.
 4. Для збільшення врожаю: згідно зі спостереженнями, використання затіняючої сітки під час вирощування овочів у теплицях підвищує врожайність на 20%.
 5. На присадибній ділянці затіняючу сітку використовують, щоб зробити паркан щільним, непрозорим і приховати двір від сторонніх очей та сусідських поглядів.
 6. Для облаштування навісу для захисту від сонця, наприклад, на ігровому майданчику, у зоні відпочинку, на терасі, альтанці, над басейном, на відкритих складах для захисту товарів від перегрівання і псування.  Сітка мало важить і має невеликий об’єм, тому її зручно взяти з собою на відпочинок, рибалку або пікнік.
 7. Для накриття машини з метою захисту від сонця у спеку.
 8. Для маскування різноманітних неестетичних або стратегічно важливих об’єктів. Це актуально під час будівництва або реконструкції будівель.
 9. Для захисту тварин і птахів у вольєрах.

Як вибрати затіняючу сітку?

Обираючи затіняючу сітку, зверніть увагу на такі фактори:

 • відомий виробник, що гарантує якість матеріалу;
 • гарантований виробником термін служби сітки;
 • наявність ущільненого краю з отворами для кріплення;
 • колір та щільність сітки що відповідає вашим особистим потребам і запиту;
 • фото, яке продемонструє, який вигляд буде мати сітка під час експлуатації;
 • можливість купити сітку гуртом та в роздріб;
 • відгуки покупців.

Щоб обрати затіняючу сітку оптимальної щільності, зверніть увагу на такі рекомендації:

 • сітку щільністю 35% можна використовувати на відкритому ґрунті для легкого захисту, не знімаючи упродовж усього літа;
 • сітку щільністю 40-50% використовують для притінення і захисту від сонця огірків та помідорів;
 • сітку щільністю 60-70% використовують у теплицях та відкритому ґрунті для максимального захисту рослин від сонця, у похмурі дні її потрібно знімати;
 • сітку щільністю понад 80% використовують як тент у місцях відпочинку, для вольєрів;
 • сітку щільністю понад 90% використовують для парканів для захисту від небажаних поглядів, а також захисту автомобілів від сонця у місцях паркування, на терасах.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook