Літо, окрім засмаги та мрій про прохолодний затінок, «дарує» ще й вибрики стихії – потужні громовиці. Звісно, видовище це неймовірно захопливе, але тільки в тому разі, коли спостерігати за ним з вікна. Усім треба знати елементарні правила безпеки під час стихії. Бо береженого Бог береже!
Отож…
Не ховайтеся під деревами (надто тими, що ростуть окремо). Найбільш небезпечні дерева – це дуб, тополя, ялина, сосна. Рідко блискавка б’є в березу та клен і майже ніколи в чагарник.
Перебуваючи на відкритому просторі, не стійте прямо (блискавка вдаряє у найвищу точку на місцевості), не лягайте на землю (таким чином ви підставите все тіло під удар), ліпше присісти навпочіпки в суху яму чи рів, обхопивши ноги руками. Тіло має мати по можливості меншу площу контакту із землею.
Не можна їхати на велосипеді.
Не варто бігти.
Якщо ви їдете в автомобілі – треба зупинитися і зачинити вікна (до речі, у поїзд блискавка влучити не може, бо в крайньому разі вибере для удару дроти електричної тяги, а не вагон).
У горах треба уникати гребенів, виступів та інших підвищених точок.
Небезпечно перебувати поряд з металевими предметами.
Не варто купатися, ліпше бути на сухій поверхні (наприклад, у наметі).
Якщо ви в цей час перебуваєте у човні, якнайшвидше гребіть до берега (на воді ви найвищий об’єкт).
Не тримайте в руках довгі чи металеві предмети (приміром, вудки, парасольки).
Не торкайтеся металевих споруджень, дротяної огорожі.
Не рекомендовано перебувати на даху, біля громовідводу і заземлювача. Якщо у вашого радіо- або телеприймача на даху індивідуальна антена, її треба від’єднати від приладів.
Не стійте біля відчиненого вікна.
У приміщенні тримайтеся якнайдалі від металевих предметів, електроприладів, телевізора (ліпше вимкніть їх з розетки).
І в жодному разі не розмовляйте по мобільному! Саме телефон є своєрідним «приймачем» для кульових блискавок.