Квітник Садиба

Які квіти сіють на розсаду у лютому

Хочете мати красивий квітник і не витрачати багато грошей на квіти? Виростіть розсаду! У лютому сіють на розсаду однорічні, дворічні і багаторічні квіти

Які однорічні квіти сіють у лютому

Однорічні квіти підходять не тільки для оздоблення клумб, а й для вирощування у горщиках, контейнерах і кашпо. Щоб вони зацвіли на початку літа, посіяти їх треба наприкінці зими.

  • Петунія – одна з найпопулярніших однорічних квітів, бо невибаглива і красива. Її можна вирощувати як на клумбі, та і в горщику у міській  квартирі, для декору підвіконня чи балкону. У петунії дуже дрібне насіння. Його можна просто розсипати по поверхні зволоженого ґрунту, збризнути з пульверизатора. Ґрунтом присипати не треба, просто накрити плівкою, зробивши тепличку, і поставити у темне тепле місце. Коли з’являться сходи, плівку треба зняти, а горщик поставити на добре освітлене місце. Далі сіянці треба пікірувати. Якщо не хочете возитися із пікіруванням, сійте одразу в окремі горщики, дотримуючись всіх етапів. Пересаджувати на постійне місце можна навіть квітучі рослини.
  • Бегонію слід сіяти також у лютому, тоді її не треба додатково освітлювати (як посіяну у січні). Сіяти бегонію слід так само, як і петунію.
  • Лобелія матиме красивий вигляд практично у будь-якому квітнику. Може бути з голубими, білими або рожевими квітами, ґрунтопокривна або ампельна. Її теж сіють у лютому і так само, як петунію або бегонію. А якщо хочете отримати пишні куші, висаджуйте у горщики не по одній рослині, а по кілька.
  • Гвоздика Шабо цвіте через пів року після висівання, тому її треба сіяти завчасно – у лютому. На відміну від петунії, насіння треба викласти на грунт і присипати зверху тонким шаром ґрунту або піску (десь 3-4 мм). Далі – все без змін. Коли рослини підростуть, кілька разів їх слід пікірувати.

Які дворічні і багаторічні квіти сіють у лютому

Якщо у лютому посіяти багаторічники, які швидко ростуть, вони зацвітуть цього ж року. Братики, посіяні у лютому, зацвітуть приблизно наприкінці липня. Висіяне насіння, як і для гвоздики Шабо, треба злегка присипати ґрунтом.

Маргаритки, посіяні у лютому, зацвітуть восени. Насіння при висіванні на розсаду, не треба заглиблювати, лише припорошити зверху ґрунтом або піском і зволожити з пульверизатора.
Примули мають чудовий вигляд на квітнику. І їх також варто висівати на розсаду у лютому. Перевірте термін придатності насіння! Зауважте, що його перед висіванням треба стратифікувати. Потім насінини треба злегка втиснути у субстрат і збризнути з пульверизатора.

Люпин, посіяний у лютому, зацвітає наприкінці серпня. Щоб насіння швидше проросло, перед висіванням загорніть його на добу у вологу серветку. Бажано висівати люпин одразу в окремі контейнери, бо ці рослини погано зносять пікіровку.

Хризантеми, посіяні у лютому, зацвітуть цього ж року. Сіяти їх на розсаду дуже просто: розсипати по ґрунту. Пізніше пікірувати і ще через трохи висадити.

Дата публікації: 03.02.2021 img Поділитися