Які ікони мають бути у домі?

Скільки ікон має бути у домі? Які ікони треба обов'язково мати в оселі? Які ікони оберігають дім і дарують сімейне благополуччя? Де краще розмістити ікони?

У будинку кожного християнина напевно знайдеться хоч одна ікона. У деяких ікони та образи святих об’єднані в іконостас. Перед іконами віруючі моляться, просять у Всевишнього і Святих підтримки і допомоги.

Перша ікона, яку варто мати у домі, – ікона з ликом Ісуса Христа. Найбільш відомі і поширені серед них – Спас Вседержитель, Спас Нерукотворний. Перед іконами Христа часто моляться про зцілення від серйозних хвороб.

Також в домі має бути образ Богородиці, Божої Матері, Святої Діви Марії. Вона – втілення всеосяжної любові і прощення, терпіння і смирення, мудрості. Таких ікон дуже багато: Казанська, Володимирська, Почаївська, Покрова, Семистрільна, «Нев’янучий цвіт» і т.п. У Богородиці просять про здоров’я, сімейне благополуччя, про дітей, хорошого чоловіка.

Божа Мати вважається покровителькою жінок. Тому цю ікону, разом з образом Ісуса Христа, беруть на вінчання, а потім вони залишаються в оберегом родини.

Якщо говорити про Святих, найбільш шанованим є образ Святого Миколая Чудотворця. До нього звертаються в надії вирішити важку ситуацію, вийти з безнадійного становища. А також пред його образом моляться про зцілення. Святий Миколай вважається захисником дітей.

Ці три ікони в домі – оберіг сімейного благополуччя і символ гармонії. Також у кожної хрещеної людини є особистий покровитель, Святий, чиє ім’я йому дали при хрещенні. Образ цих Святих називаються іменними. Вони обов’язково повинні бути в домі.

Крім того, особливим оберегом дому буде ікона Семистрільна Богородиці. Розташована навпроти вхідних дверей або над входом в головну кімнату, вона оберігає родину від сварок, пліток і від злих людей, з недобрими намірами входять в дім, а сам будинок – від грабіжників.

Також незайвим буде розміщення в будинку ікони Святої Животворящої Трійці — три ангела, як символ єднання і любові.

Крім того, є ікони, що зображують Господні свята і Божої Матері: ікона Хрещення, Стрітення, Благовіщення, Покрова Божої Матері. Найбільш сімейною серед таких ікон є «Різдво Христове».

Не варто розміщувати у себе в домі занадто багато ікон. Крім того, до ікон потрібно ставиться з повагою. Вони не повинні бути заткнуті десь у кутку, де вони обділені необхідною увагою, а іноді й елементарним протиранням пилу.

Найкраще облаштувати в домі куточок з іконами, іконостас. Це має бути видне, красиве, зручне місце на стіні або в кутку, бажано в головній кімнаті будинку або там, де ви часто молитесь. Крім того, незайвим буде розміщення ікони в дитячій.

Якщо ікони стоять на полиці, комоді, серванті і т.п., то під них прийнято стелити серветку-пелену, красиво прикрашену, вишиту або мереживну. Поруч з іконами бажано не ставити сувенірчики, статуетки, «мирські» книги. Фотографії та картини, годинники теж повинні бути подалі від ікон. Також недоречно буде поставити їх поруч з телевізором. І ні в якому разі нічого не повинно бути над іконами.

Бажано поруч з іконами в свята або читаючи молитву запалювати свічку чи лампадку. Їхнє полум’я — символ очищення дому та символ віри.

Ікони зараз є різноманітні: паперові, писані іконописцем, прикрашені сріблом і камінням. Крім того, багато рукодільниць вишиває ікони. Всі вони повинні бути освячені в храмі. Але головне, щоб до них у вашому будинку ставилися з шаною, тоді Святі образи будуть справжніми оберегами і помічниками родини.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook