Цвітіння малини — один з найважливіших періодів розвитку ягідного куща, від якого безпосередньо залежить майбутній врожай. У цей період рослина вимушена витрачати значну частину своїх ресурсів, запаси яких необхідно поповнювати.
На початку цвітіння малини їй необхідні корисні елементи – калій, фосфор та азот. Їх наявність стимулює утворення більшої кількості бутонів, що позитивно відіб’ється на показниках врожайності.
Особливо їй потрібен калій, який підвищує імунітет рослини, робить ягоди великими та солодкими на смак.
Чим підживити
Сульфат калію
Для заповнення потреб малини в повноцінному харчуванні, проведіть підживлення такими препаратами як сульфат калію або монофосфат.
При приготуванні розчину необхідно ретельно дотримуватися інструкції, на 10 літрів води візьміть 15-20 г препарату.
Проводити полив рослини можна виключно по вологому ґрунті.
Добре зарекомендувало себе таке добриво, як калієва селітра, в складі якої є калій та невелика концентрація азоту. Приготуйте розчин наступним чином, на 10 л. води візьміть 20 гр. порошку.
Деревний попіл
Досвідчені садівники, особливо противники хімічних засобів, стверджують, що необхідно проводити в період цвітіння малини підгодівлю деревним попелом. Це добриво має у складі дуже багато корисних елементів, які забезпечать кущ всім необхідним для розвитку квіткових бруньок та утворення зав’язі. Для цього використайте витяжку з попелу.
На 10 л води – 1 стакан деревного попелу, дати постояти 72 години, після чого можна удобрювати малину, витрачаючи на кущ по 1,5 л рідини.
Бор
Цей компонент має особливу дію на рослину. При його нестачі буде формуватися мала кількість зав’язі, квіти будуть опадати, листя стане жорстким та почне підгинатися.
Для заповнення потреби в борі використовується порошок борної кислоти. На 10 л. води візьміть 2 гр. препарату. Цим розчином обробіть квітучі кущі малини, використовуючи для цього пульверизатор.
Курячий послід
Це органічне добриво в якому міститься висока концентрація азоту. Зазвичай його використовують ранньою весною. Однак його було б доцільно застосовувати на стадії цвітіння малини.
Йдеться про ситуацію, коли при цвітінні у малини спостерігаються тонкі стебла, жовтуваті листя та мала їх кількість. Але на початку переконайтеся в тому, що такий стан рослини не пов’язаний з ураженням шкідниками або захворюваннями.
Для приготування настою розведіть послід водою в пропорції 1:10 та залиште на 10 діб. Для того, щоб зробити робочий розчин, настій процідіть та знову розбавте водою 1:10.