Як заощадити на бойлері

У квартирі чи хаті пересічного українця найбільшим споживачем електроенергії є накопичувальний водонагрівач – бойлер. Ось як на ньому заощадити...

Щоб змусити його працювати раціональніше, бажано використовувати таймер-розетку. Таймер-розетка – це пристрій, який ставиться між звичайною розеткою і штепселем вашого водонагрівача. Він буває як недорогим механічним, так і дорожчим електронним. І той, і інший програмується на вмикання-вимикання в певні години доби.

Якщо ви застосовуєте двозонний облік електроенергії, основні години нагріву води в бойлері (через таймер-розетку) можете виставити з 23-ї до 7-ї години (у цей період доби вартість електроенергії становить 50%). Найбільше заощадження в тому випадку, якщо нагрів буде тільки вночі, без нагріву вдень.

Для великих сімей це може бути бойлер на 150-200 л, який повністю нагрівається за 8 годин на одному тені (якщо їх 2), що зменшує навантаження на електромережу.

Якщо родина складається з 1-2 осіб, достатньо бойлера на 50 л із нагрівом упродовж 2 годин одразу після 23-ї години або 2 годин до 7 ранку – залежно від режиму сну сім’ї. Якщо двозонний облік електроенергії не застосовується, таймер-розетка все одно допоможе заощадити, хоча і значно менше.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook