Город Квітник

«Не перекопую грядки вже шість років, а земля як пух»

Лопату дістаю тільки якщо дерево посадити треба. Ні восени, ні навесні город не перекопую, а земля як пух! І врожаї радують, і бур’янів немає. А ще тому, що…

Усі грядки у мене вкриті мульчею, яку не приймаю ніколи. Навесні мульчу просто розгрібаю і сію городину. І земля, як пух, без перекопування.

Усе почалося з того, що восени після збору врожаю вкрила одну грядку вологими газетами в 5 шарів, злегка накладаючи одну на одну і присипаючи землею, щоб вітер не здув папір. Під газетами бур’яни не ростуть, а земля стає пухкою. Навесні папір зібрала, а на грядку посадила під плівку огірки.

Полола їх тільки один раз і то в задоволення: виросло мало бур’янів, які легко висмикувалися з корінням з пухкого ґрунту. Після того як звільнила грядку від огірків, вона була майже ідеальною і її не треба було полоти.

Тож без перекопування і прополювання заново вкрила її газетами, щоб навесні їх зняти і посадити городину. Згодом газети замінила на мульчу (скошену траву, виполоті бур’яни), якою тепер вкриваю всі грядки.

Дата публікації: 17.10.2018 img Поділитися