Як захиститися від «жіночого» раку

Попередити рак можна. Як? Лікар дає 9 простих рекомендацій, яких має дотримуватися кожна жінка, щоб бути здоровою
Кожні 30 хвилин в Україні помирає жінка від раку молочної залози. Ця хвороба посідає перше місце у структурі онкозахворюваності серед представниць прекрасної статі. Але рак можна попередити. Для цього потрібно дотримуватися дев’яти основних правил.
За словами лікаря-мамолога Миколи Міненка, загалом є близько 80 факторів, які можуть спровокувати виникнення раку молочної залози. Знизити ймовірність стати жертвою злоякісної пухлини молочної залози можна, дотримуючись кількох правил. Потрібно вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, а найважливіше – вчасно обстежуватися.

Правило 1: Тримайте стрес під контролем.

Бережіть себе від стресу, намагайтеся мінімізувати його присутність у своєму житті. Освоюйте техніки психологічного розвантаження, навчіться «розчиняти» стрес в позитивних емоціях.

Правило 2: Регулярно відвідуйте гінеколога та мамолога.

Відвідуйте гінеколога, як мінімум, один раз на рік у разі відсутності гінекологічної патології. А якщо вона є  − то частіше. Регулярний гінекологічний скринінг − це необхідність.

Правило 3: Турбуйтеся про здоров’я ендокринної системи.

Щоб застерегти себе від раку грудей, не відкладайте візит до лікаря при перших симптомах хвороби будь-якого з органів гормональної системи.

Правило 4 : Харчуйтеся правильно.

Додавайте в раціон більше овочів і фруктів, а ось любов до кави і шоколаду, а також шкідливі звички, потрібно тримати під контролем.

Правило 5: Полюбіть спорт, стежте за вагою.

Знайдіть для себе оптимальний вид фізичних навантажень. Це може бути плавання, біг, йога або принаймні регулярні тривалі прогулянки на свіжому повітрі.

Правило 6: Вибирайте «правильний» бюстгальтер.

Не шкодуйте часу на ретельний вибір бюстгальтера. Помилилися? Без жалю відмовляйтеся від цієї білизни заради свого здоров’я.

Правило 7: Оберігайте свої груди.

Якщо зі здоров’ям ваших грудей протягом життя виникали навіть незначні проблеми, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем з приводу будь-яких процедур, які стосуються грудей.

Правило 8: Щомісяця робіть самообстеження грудей.

Їх треба робити щомісяця. Найкраще в один і той самий день менструального циклу, після прийому ванни. Оглядати молочні залози потрібно при гарному освітленні, стоячи перед дзеркалом, у трьох положеннях: руки опущені, підняті догори за голову, на поясі. Промацувати залози можна стоячи або лежачи на спині. Краще лежачи, при цьому грудні м’язи розслаблюються, і в залозах можна чіткіше відчути ущільнення.

Правило 9: Проходьте регулярні обстеження.

Лікарі одностайні: найкращим методом виявлення патологій молочної залози є саме мамографія, тому й закликають жінок регулярно обстежуватися. Мамографію рекомендовано робити 1 раз на 1–2 роки після 40 років, 1 раз на рік – після 50 років. Жінкам, які належать до групи ризику, рекомендована щорічна мамографія.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook