Де садити диню
Рости диня любить на родючих, легких сонячних місцях в умовах сухого і жаркого повітря. Зайвої вологи вони не полюбляють. Якщо літо буде сухе, це чудова можливість виростити диню на городі.
Грунт для дині потрібно готувати з осені. Восени скопайте грядку для дині на штик лопати і внесіть перегній або компост, на 1 м2 – 3-4 кілограми. Якщо на вашій ділянці більше глинистий грунт, додайте річковий пісок (5 л піску на метр квадратний).
Грунт для насіння дині
Пластикові або картонні горщики заповніть грунтом для городніх культур або грунтовою сумішшю такого складу: торф, пісок (9 частин торфу і 1 частина піску) і одну склянку дерев’яного попелу на 10 літрів грунту. Весною грунт потрібно ще раз перекопати, внести добрива з калієм і фосфатом.
Як підготувати насіння дині
Насіння дині продається в магазинах, а можна заготовити власноруч. З насіння врожаю минулого року можуть вирости міцні і сильні рослини, але подів ви не дочекаєтесь. Тому, що квіти на них будуть чоловічі і зав’язів може не бути. А щоб був хороший врожай, бажано брати насіння трьох-чотирьох річної давності.
Диня це близька родичка огірка, і вирощувати її потрібно так само, є лише одна відмінність: диня не любить бути весь час вологою, як огірки. Посів насіння і висаджування розсади є аналогічним до огірка.
Висаджування розсади дині у відкритий грунт
Розсаду дині потрібно висаджувати у червні на підготовлене місце, на відстань 70х70 см одна від одної. Головне завдання при пересадці – не пошкодити коріння динь. У підготовлену ямку налийте трохи води, поставте розсаду з грудкою землі, так, як вона росла до того, закопуйте дуже глибоко. Перші дві доби розсаді потрібно створити тінь, так вона краще прийметься. При наявності сильних температурних перепадів дня і ночі, зробіть накриття з плівки. Такі накриття можна ставити на ніч, а вдень прибирати. Ними можна накривати диню від дощів.
Як поливати диню
Диня може рости майже без вологи, поливайте її якомога рідше. Якщо зранку роса на траві, то поливання скасовується зовсім. Поливати потрібно акуратно між рядками, щоб вода не потрапляла на листя і стебла рослини.
Розпушування, прополювання та підгортання грунту
Розпушування поєднують з прополюванням. Розпушуйте грунт дуже акуратно, між рядами, на глибину 5 – 10 см, намагайтеся не чіпати стебла і листя дині. Після появи перших бічних пагонів, диню слід підгорнути, нагортаючи грудку землі до стебла диньки.
Прищипування дині
Після висаджування дині в грунт, та її адаптації, потрібно провести прищипування головного стебла (над сьомим листочком). Так само слід зробити і з бічними пагонами, далі видаляйте всі зайві квіти і залишити три вже зав’язаних плода, які знаходяться не поряд один з одним, а на відстані. Всі пагони, які залишилися без плодів слід видалити, щоб не тягнули соки з головного стебла.
Регулюйте ріст стебел і направляйте їх так, щоб вони не потрапляли у міжряддя.
Підживлення дині
Диню потрібно підживляти. Перше підживлення слід зробити після двох тижнів висаджування у відкритий грунт. Підживляйте курячим послідом або коров’яком (1 л добрива (попередньо потрібно замочити на 10 днів на 10 л води) чи компостним чаєм. Такі підгодівлі проводяться через кожні 10 днів. Можна купити для підживлення комплексні добрива або підживляти розведеним курячим послідом і додавати дерев’яний попіл. Коли плоди підійдуть до дозрівання, підгодовувати вже не потрібно.
Догляд за плодами дині
Коли з’являться плоди, під кожну диньку потрібно підкласти фанеру або дощечки, так ви врятуєте їх від дотику вологою землею і загнивання.