З чого почати? У першу чергу необхідно виявити причину подібних неприємностей. Тільки в цьому випадку можна виключити наслідки. Слід розуміти, що такі хуліганські дії – вина господарів. Вони несуть всю відповідальність за непристойну поведінку домашнього улюбленця. Його виховання забирає чимало сил і часу, але надалі чисті підлоги стануть найкращою нагородою.
Відучувати собаку гадити краще в щенячому віці, але не завжди господарі прислухаються до цієї поради. Іноді доросла собака пісяє вдома, так як немає можливості відвідувати вулицю. Якщо вихованець не може терпіти тривалий час – це не його вина. Господар повинен зробити прогулянки більш частими і регулярними. Собаку не варто карати, вона може затаїти образу, і тоді вже навмисне робитиме калюжі на підлозі. У цьому випадку проблема вирішується ласкою і демонстрацією любові.
Багато собаківників скаржаться на те, що їх улюбленець відмовляється ходити в туалет на вулиці. Він щосили терпить на прогулянці і з радістю робить свої справи вдома, там, де йому це звично. Якщо собака пісяє на ліжко або «мітить» кути квартири, потрібно виконувати такі рекомендації:
- Пса необхідно виводити на вулицю після кожного прийому їжі. Цілком імовірно, що йому захочеться в туалет.
- Гуляти потрібно до тих пір, поки справа все-таки не буде зроблено.
- Після завершення процедури собаку потрібно емоційно похвалити і заохотити ласощами. Так необхідно робити після кожного успішного результату.
- З домашнім улюбленцем на прогулянці можна пограти в активні ігри. Це не тільки поліпшить його фізичний стан, а й згуртує з господарем. Фізіологія собаки така, що після тривалого навантаження їй потрібно звільнити кишечник.
- Після ігор потрібно напоїти пса. Велика кількість рідини буде сприяти тому, що він побіжить в туалет.
- Спілкування домашнього улюбленця з іншими собаками напевно піде на користь. Він буде брати з них приклад і теж почне “поливати” квіточки і дерева.
Придумуючи, як відучити собаку пісяти вдома, важливо пам’ятати, що запорука успіху – це терпіння і витримка. Не потрібно дратуватися на пса і втрачати спокій. Ні в якому разі не прийнятні фізичні покарання і прояви агресії! Застосовувати обрані методи потрібно наполегливо, регулярно і впевнено.
Добре допомагають тривалі повчальні розмови. Вести їх потрібно суворим голосом, підкреслюючи своє невдоволення. Собаки гостро відчувають настрій людини, тому вони розуміють, що зробили погано.
Як привчати до охайності цуценя? Маленькі цуценята часто бігають по квартирі і пісяють по кутах. Якщо у собаки немає всіх щеплень, виводити її на вулицю не можна. Рішенням цієї проблеми стане лоток. Його потрібно поставити в певному місці і показати цуценяті. Якщо докласти зусиль, привчити до нього вихованця буде не так складно:
- Коли цуценя зробить на підлозі калюжу, потрібно взяти газету, промокнути нею сечу.
- На дно лотка покласти ці листочки з характерним запахом.
- Лоточок необхідно поставити в тому місці, де щеня пісяє найчастіше.
- Підлогу можна накрити спеціальними плівками, які вбирають рідину. Це допоможе зберегти свіжість в квартирі.
- Цуценяті потрібно багато раз показати, де стоїть його лоток, дати йому добре його обнюхати.
Привчання до порядку дорослого пса. Багато власників думають про те, як відучити собаку пісяти на території квартири, якщо тварина вже доросла. У першу чергу необхідно створити чіткий режим прогулянок. Вони повинні бути в один час і в певному місці. Таким чином пес зрозуміє, де можна робити цю справу, а тому буде чекати прогулянок. Починати потрібно з трьох-чотирьох, а після повної адаптації собаку можна виходити на вулицю два рази.
Свіже повітря важливе для здоров’я пса, тому гуляти потрібно вранці і ввечері близько години. Виводити домашнього улюбленця необхідно тоді, коли він стає неспокійним – можливо, йому потрібно в туалет.
Сьогодні зоомагазини пропонують собаківникам величезний вибір різних засобів, які полегшують догляд за вихованцем. Максимальний ефект можна отримати, якщо використовувати всі методи в комплексі. Великим попитом користується засіб, що усуває запах в лотках і загиджених місцях квартири. Для того щоб собака не справляла потребу прямо на підлозі, існують препарати, запах яких відлякує вихованців. У цих цілях можна використовувати столовий оцет, він відштовхує пса від певної ділянки квартири. Щоб нюх собаки не постраждав, достатньо взяти кілька крапель.
Якщо собака почала пісяти будинку, необхідно пробудити її інтерес до лотка. Можна придбати спеціальні засоби та вологі серветки, якими обробляється лоток. Тепер його запах буде залучати вихованця, і йому захочеться «оновити» свій туалет.
Одна з найпоширеніших помилок господарів – це постійний негатив. Крики, покарання не приведуть ні до чого хорошого. Замислюючись, як відучити собаку пісяти вдома, варто скористатися методом негативного підкріплення. Кожен неправильний вчинок пса повинен супроводжуватися неприємним звуком. Наприклад, господар може впустити ключі, щоб трохи налякати собаку. Але вона не повинна бачити, що звук видає господар. З часом у пса виробиться рефлекс, він буде пов’язувати проступки з неприємними відчуттями.
Іноді, роздумуючи, як відучити собаку пісяти вдома, власники хочуть навчити її справляти потребу по команді. Для цього в найвідповідальніший момент необхідно говорити одні й ті ж слова. Коли собака звикне, ходити в туалет на вулиці їй буде набагато простіше.