Як відрізнити: українська армія чи російська (форма, зброя, техніка)?

Щоб зупинити ворога, його треба знати в обличчя. До вашої уваги пам'ятка, яка підкаже, як відрізнити друга від ворога, чим відрізняється форма, зброя і техніка української армії та російської.

У короткому вигляді інформація щодо розпізнавання окупанта є на сторінці ЗС України у Фейсбук: https://fb.watch/brmNlnUQLp/

Уніформа

Росіянці носять болотно-зелену форму з комплекту «Ратник» тип камуфляжного малюнку нижче:

1 Камуфляжний малюнок ратника

  • Орки в повному екіпіруванні

Камуфляжний малюнок ЗСУ відрізняється за кольором і має світліші, степові тони. Його назва ММ14

  • Камуфляжний малюнок ЗСУ “ММ14”

  • Український боєць

Зверніть увагу, що часто у наших солдатів бронежилет не повторює малюнок форми і є однотонним. Така відмінність характеризується численними волонтерськими бронежилетами які постачаються нашому війську різними волонтерськими організаціями і закуповуються з-за кордону.

Враховуючи нерідкі випадки переодягання ворога у захоплену уніформу армії України, вони можуть залишати при собі шатні засоби захисту і взуття. Якщо бачите бійця в уніформі ММ14, але в бронежилеті малюнку «Ратник», це виглядає підозріло.

Також будьте обачні, окупанти можуть використовувати захоплену у ЗСУ техніку. Ознайомтеся в цій пам’ятці з технікою мордору та України (див. пункт 3), і пильнуйте якщо побачите українську техніку і ворожу техніку в одній колоні. Окупант може очолювати свою колону технікою ЗСУ для того щоб прорватися в міста (приклад ДРГ на Оболоні в Києві). 

Ось ще деякі приклади як вирахувати диверсанта. Бійці ЗСУ носять берці, типові талани оливового чи піщаного кольору. У той час як окупант  відправляє в Україну своїх солдат ледь не в галошах.

  • Також для «Ратника» характерні чорні черевики.

2. Легке озброєння

Окупант хоч і має новітнє озброєння, але не вміє ним користуватися. Серед таких одиниць озброєння є:

Автомати і кулемети Калашникова (характерна чорна пластикова фурнітура (приклад, цівка))

  • АК-12 зразка 2020 року

 

 

  • ПКП “Печенег”

  • СВД з пластиковим прикладом і СВДС зі складним прикладом (варіант для ВДВ)

Саме таку зброю ви можете побачити в руках у регулярних окупантів-піхотинців що не належать до військ спецпризначення. Окрім того вони можуть бути озброєні гранатометами РПГ-7, РПГ-18 «Муха» (одноразовий), які є і в армії України.

Зброю частин спеціального призначення в цьому документі не розглядаємо.

Українські збройні сили часто користуються ще радянськими варіантами автоматів та кулеметів Калашникова. Наймасовіший варіант АК в ЗСУ — АКС-74 (Не плутати з АКСУ-74), штурмова гвинтівка калібру 5.45х39 зі складним рамковим прикладом.

  • АКС-74, основна штурмова гвинтівка ЗСУ 

Варто зазначити що вони з радянських часів комплектувалися бакелітовими (полімерними) магазинами карамельного кольору . Такі магазини досі часто зустрічаються в армії.

  • ПКМ з дерев’яною фурнітурою

Вже станом на 2021 рік, Снайперська Гвинтівка Драгунова (СГД, СВД), не використовується ЗСУ як штатне озброєння піхотного снайпера. Якщо бачите СВД в руках солдата, будьте пильні. Чорна

фурнітура може вказувати на окупанта. СВД з дерев’яною фурнітурою також може бути мисливським варіантом гвинтівки бійця тероборони.

Штатним же озброєнням піхотного снайпера ЗСУ і нацгвардії є гвинтівка UAR-10 (На платформі AR-15)

  • Гвинтівка UAR-10 (Зброяр Z-10)

Також для українських бійців характерними є штурмові гвинтівки в компонуванні «Буллпап» (Bullpup) (магазин позаду ударно-спускового механізму) Форт-221, Форт 221 та Вулкан М (Малюк)

  • Вулкан-М (Малюк)

3. Техніка

Найважливіший розділ документа, адже саме техніку ви можете помічати найчастіше, і головне вчасно повідомляти нашій армії про неї та її переміщення. Повідомляти про техніку ворога можна в телеграм бот:

@stop_russian_war_bot

В разі якщо бот не працює, надсилайте про переміщення військ ворога напряму аккаунту

@stop_russian_war

Також, якщо бачите пересування російської техніки, фільмуйте це і публікуйте відео в соціальних мережах з гештегом

#війна_проти_україни

а також повідомляйте в ЗСУ за номером

0 800 500 410

Джерело інформації: https://hromadske.ua/posts/bachu-vorozhu-tehniku-mitki- na-dorogah-pidozrilih-lyudej-kudi-povidomlyati

 

У ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ВИКЛАДАЙТЕ В ІНТЕРНЕТ І НЕ ПОВІДОМЛЯЙТЕ НІКОМУ ПРО ПЕРЕМІЩЕННЯ ТЕХНІКИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

ОКУПАНТ АКТИВНИЙ В ІНТЕРНЕТІ, БУДЬ-ЯКА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗСУ, ВИКЛАДЕНА ВАМИ В ІНТЕРНЕТІ, МОЖЕ БУТИ ВИКОРИСТАНА ДЛЯ ВБИВСТВА НАШИХ ЗАХИСНИКІВ І ІНШИХ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ УКРАЇНИ

Перейдемо до того, як відрізнити техніку друга і ворога:

Перш за все для окупантів характерні такі розпізнавальні знаки, залежно від напряму з якого вони наступають:

Приклад на техніці:

Для української техніки характерний «Піксельний» камуфляж:

Нацгвардія використовує оливковий колір

Техніка окупанта

Дуже темний зелений колір

  • росіянський Т-72Б3

Болотний трикольоровий малюнок:

Види техніки

Росія у війні з Україною використовує чималу кількість унікальної техніки, яка не використовується ЗСУ До неї належать:

  • Основний бойовий танк Т-72Б3 прийнятий на озброєння Росією в 2011 році Для нього характерна міцна броня лоба корпусу і башти.

Так як конструктивно він схожий з іншими моделями Т-72 в тому числі танками що використовуються ЗСУ, для визначення саме окупантського Т-72Б3 варто звернути увагу на клиновидне розташування елементів динамічного захисту на башті, та характерні прогалини між ними (червона стрілка)

Також пізніші модифікації укомплектовувалися додатковою бронею боків корпусу

  • Характерні елементи додаткового ДЗ в м’якому пакуванні

 (Також зверніть увагу на кулемет командира на башті. У Т-72 немає дистанційного керування кулеметом на башті. Для ведення вогню командиру потрібно висунутися з люка, що робить його вразливим для вогню. Можна закинути гранату чи коктейль молотова).

Т-80 БВМ

У Т-80БВМ газотурбінний двигун, який виділяється характерним свистом. Зазвичай їх гірше і тихіше чути на відстані, через іншу частоту звуку.

На відміну від Т-72Б3 у Т-80БВМ немає прогалин між елементами ДЗ башти. Але нижній ряд блоків трохи виступає вперед

Як і Т-72, Т-80 не має дистанційного керування командирським кулеметом. Для ведення вогню командиру потрібно висунутися з люка, що робить його вразливим для вогню. Можна закинути гранату чи коктейль молотова.

Як і Т-72Б3 може оснащуватися додатковим ДЗ бортів

Ефективний метод у боротьбі з танками противника використовуючи коктейлі молотова це кидати їх у відкриті люки та на моторно-трансмісійну решітку на задній частині танка. Зазвичай захисні решітки закриті для захисту, але вони відчиняються механіком-водієм для охолодження. Якщо бачите що решітка відкрита, закидайте туди пляшку з запальною сумішшю. Вона розплавить проводку а також створить купу диму, що дезорієнтує ворога і змусить його думати що він підпитий і покинути техніку.

Решта варіантів і модернізацій танків Т-72 і Т-80 схожі до таких що використовуються і ЗСУ, для впізнавання ворога, звертайте увагу на камуфляжний малюнок і розпізнавальні знаки 

Танк Т-64

Україна є основним експлуатантом танків Т-64, які залишилися на території України внаслідок розпаду СРСР.

Поки не було фактів використання окупаційними військами танків Т-64 на території України. Якщо бачите Т-64, вірогідніше всього це дружній танк ЗСУ

Як відрізнити танк Т-64 від Т-72 та Т-80

 


Перша і найявніша ознака Т-64 — маленькі пласкі котки ходової частини У танків серії Т-72, Т-80 вони великі та увігнуті

Це основні відмінності які за мінімальний час допоможуть вам визначити тип танка. Додаткова інформація за посиланням https://67viktor.livejournal.com/110300.html

Росія використовує велику кількість легкої бронетехніки нового виробництва яка ніколи не вироблялася і не постачалася для ЗСУ. Серед них:

  • КамАЗ-63968 Тайфун

  • ГАЗ-2330 «Тигр»

  •  IVECO LMV Рысь

  • КамАЗ 6х6

Також окупантами використовуються різні варіанти інженерних машин на базі КамАЗ. Вони не мають озброєння і являють собою мобільні екскаватори, крани, мостоукладальники. В них немає бойового екіпажу чи десанту, але екіпаж може бути озброєним укороченими автоматами АКС-74У або іншою зброєю.

Серед літальних апаратів слід підкреслити ударний гелікоптер Ка-52 Алігатор. Такі гелікоптери становлять значну небезпеку для наземних сил і бронетехніки. Про їх виявлення слід повідомляти якнайшвидше.

Зенітні комплекси ТОР та Тунгуска. Становлять значну загрозу для штурмової авіації та гелікоптерів ЗСУ. Тунгуска має 2 30мм гармати, і може становити загрозу також і для наземних сил.

Серед характерної для України техніки. Варто визначити БТР-3 та БТР-4 у різних варіантах:

  • БТР-4

 

  • БТР-3

Також Україна використовує ББМ (Бойові броньовані машини) Варта, та Козак-2, а також американські HMMWV.

  • ББМ Варта

 

  • Козак-2

Увага в даному документі зазначено лише основні відмінності між військами РФії та України, а також основна техніка яку випускав ВПК відповідних країн після розпаду СРСР. Для визначення ДРУГ ЧИ ВОРОГ щодо техніки не згаданої в даному документі, звертайте увагу на камуфляж, розпізнавальні знаки чи їх відсутність, однострій екіпажів, їх озброєння та мову.

Будьте обережні при контакті з ворогом. Намагайтеся перекривати їм дороги та будь-яким чином блокувати та уповільнювати їхній рух. У випадку якщо бачите велику колону техніки яка рухається, або скупчення техніки що стоїть, передавайте данні про їх місцезнаходження ЗСУ. Велика кількість техніки, смачна ціль для артилерії та байрактарів. У випадку якщо вони проситимуть у вас їжу чи пальне, відмовляйте, або зіпсуйте її (проносне у їжу, хай просруться, або цукру, піску в бак!).

Бережіть себе та Україну! Перемога буде за нами!

СЛАВА УКРАЇНІ!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook