Здоров'я та краса Краса

Як відбілити зуби в домашніх умовах: швидко, ефективно і легко

Гарні зуби й білосніжна посмішка завжди привертають увагу співрозмовника. Багато людей замислюються про відбілювання зубів, однак така процедура в стоматологічних клініках коштує великих грошей. Тоді на допомогу приходить народна медицина.

Народні методи відбілювання зубів зараз привертають до себе все більше уваги. Незважаючи на те, що таке відбілювання за замовчуванням є більш дбайливим, ніж професійне, і у нього є свої протипоказання і особливості, про які потрібно знати.

Причини зміни кольору зубної емалі

Поява стійкого нальоту, що впливає на колір зубів, частіше за все пов’язана з поганою гігієною порожнини рота. Якщо людина чистить зуби недостатньо довго і ретельно, з часом на зубах утворюються камені, а емаль змінює відтінок. Потемніння і пожовтіння зубів може бути пов’язане зі складом води, яку вживає людина, з напоями і продуктами, які включені в його раціон.

Однак існують і внутрішні причини зміни кольору. Це може бути пов’язано з стиранням емалі, нестачею окремих мікроелементів, накопиченням в організмі деяких речовин. Тоді зуби можуть не просто жовтіти або темніти, але і набувати інших відтінків.

Продукти, що впливають на зміну кольору зубів

Багато продуктів харчування впливають на зміну кольору зубів, тому в ролі профілактики пожовтіння емалі слід обмежити їх використання, а після вживання рекомендується чистити зуби. Найбільш негативний вплив має часте вживання кави і чорного чаю, газованих напоїв, червоного вина і лікерів, фруктових соків і деяких фруктів. Також первісну білизну зубів здатні порушити шоколад і солодощі, чорниця й чорна смородина, вишня і буряк, томатний соус і деякі приправи і спеції, наприклад, каррі. Сильно впливають на колір емалі жувальний тютюн і сигарети, оскільки містять багато смолу.

Протипоказання для відбілювання зубів

Відбілювання зубів протипоказане дітям до 16 років, оскільки до цього віку тверді тканини ще не до кінця сформовані. Також від будь-якого впливу на емаль зубів варто відмовитися при карієсі, пародонтозі, кровоточивості ясен.

Не рекомендується відбілювати зуби відразу після зняття брекетів, бо емаль може бути пошкоджена і потрібен час для її відновлення. Окремої уваги заслуговує тема відбілювання зубів для людей з великою кількістю пломб на видимих ділянках, а також з коронками і імплантами. Естетичний ефект від проведення процедури в цьому випадку може бути не найкращим. Справа в тому, що під впливом відбілюючих засобів природні тканини зубів можуть виявитися світлішими або темнішими, ніж штучні матеріали.

Іноді для виправлення такої ситуації доводиться міняти пломби або навіть коронки. Безпосередньо після відбілювання для закріплення ефекту на деякий час необхідно відмовитися від кислої, солодкої і гарячої їжі, а також від вживання продуктів харчування, які найсильніше впливають на зміну кольору емалі зубів. У цьому випадку позитивний ефект від відбілювання може зберігатися від декількох місяців до року. При цьому курс відбілювання зубів народними засобами може включати в себе від одного до декількох десятків регулярних процедур.

Народні засоби для відбілювання зубів

Для відбілювання зубів можна використати активоване вугілля. Одну таблетку розтерти в порошок і чистити ним зуби з додаванням або без додавання зубної пасти. Також можна використовувати кашку з розчиненої у невеликій кількості води таблетки активованого вугілля. Схожий ефект має і деревний попіл, ретельно перетертий в дрібний м’який порошок.

В ролі такого ж засобу можна також застосовувати харчову соду. Невелику кількість соди розводять у воді до стану кашки і чистять цим засобом зуби, слідкуючи, щоб сода не потрапляла на ясна. Таку ж суміш можна просто нанести на зуби на 2-3 хвилини, після чого треба змити теплою водою. Сода з перекисом водню володіє більш сильним ефектом, однак і користуватися цим засобом необхідно з обережністю. Половину чайної ложки соди змішують з невеликою кількістю перекису водню і доводять до однорідного стану, після чого використовують замість зубної пасти і добре прополіскують зуби водою.

3-5%-ий розчин перекису водню використовується в ролі самостійного засобу для відбілювання зубів, особливо при появі на них виражених темних плям. Змочену в перекисі ватку прикладають до зубів на кілька хвилин, після чого добре прополіскують рот. Розчин не повинен торкатися ясен, його ні в якому разі не можна ковтати.

Для відбілювання зубів можна полоскати рот невеликою кількістю яблучного оцту протягом хвилини, після чого потрібно виплюнути рідину і ретельно прополоскати рот теплою водою. Замість зубної пасти можна використовувати суміш з яблучного оцту і соди до консистенції густої кашки. Натуральні відбілюючі речовини містяться в стиглій полуниці і суниці. Розрізаною ягодою можна просто протирати поверхню зубів або накладати на зуби кашку з ягід на 2-3 хвилини. Також можна протирати зуби цедрою або соком лимона, проте користуватися цим засобом треба з обережністю, щоб кислота не заподіяла шкоди емалі і яснам.

Шкірка банана також підходить для дбайливого відбілювання емалі. Зуби протирають внутрішньою стороною шкірки протягом 2-3 хвилин, після чого полощуть рот теплою водою. Добре для відбілювання зубів підходить лакриця, яку необхідно розжовувати і деякий час тримати в роті. Ефективним засобом для профілактики і відбілювання зубів вважається ефірна олія апельсина, лимона або чайного дерева. 2-3 краплі засобу розчиняють у чайній ложці спирту, після чого змішують зі склянкою теплої води і використовують для полоскання рота. Такі процедури не рекомендується робити частіше 1 разу в тиждень.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Дата публікації: 28.02.2019 img Поділитися