Сім'я Стосунки

Як розпізнати «диктатора» у стосунках

Хоч раз в житті, але всі ми стикалися з людиною, яка любить командувати і повністю контролювати всіх. Уявіть собі, що ваш партнер може бути саме таким! Як тільки ви попалися в сітку контролюючої людини, вирватися з неї буде дуже складно.

Він постійно критикує вас

Фанатик контролю ніколи не задоволений тим, що роблять інші. Він вважає, що його вибір єдино правильний, і він завжди знає краще. Такий «диктатор» буде постійно критикувати вас з будь-якого приводу: це може бути одяг, харчові звички, музика і навіть ваша робота.

Спочатку дуже близький зв’язок, а потім — дистанція

Це тактика маніпуляції, використовувана для отримання повного і остаточного контролю. Коли ви зустрінете «диктатора», ваші стосунки будуть дуже швидко змінюватися. Спочатку ви проводите дуже багато часу разом, і все йде просто чудово. Ви міцно прив’язується до людини. І ось на цьому етапі він починає дистанціюватися, щоб змусити вас зрозуміти, як ви в ньому потребуєте.

Він злиться, якщо ви задаєте йому питання

«Диктатор» не хоче, щоб його допитували, знову ж таки тому, що він незмінно правий і непогрішний. Якщо ви попросите його пояснити свою думку, причину або мотив, він миттєво займе оборонну позицію, а то і зовсім розлютиться. Правду кажучи, у нього просто немає відповіді для вас. Фанатик контролю хоче, щоб ви його слухалися беззаперечно, не задаючи зайвих питань, які його тільки дратують.

Використовує почуття провини для маніпулювання

Контролюючі люди — це «кваліфіковані» маніпулятори. Вони використовують такі фрази, як «якщо ти любиш мене, то…» або «мені буде дуже боляче і прикро, якщо ти не зробиш це…». Вони намагаються звинуватити вас у тому, що ви не дотримуєтесь їх вказівок і робите по-своєму. Це ознака токсичних відносин, які можуть призвести до емоційного розладу.

Він не терпить чужої думки

«Диктаторам» нецікава думка інших людей. Вони нетерпимі до чужої точки зору і войовничо ставляться до тих, хто відстоює свої переконання, озвучує свої думки або не погоджується з ними. Якщо ви не згодні з ними, значить ви неправі — і крапка. До речі, зверніть увагу, що у «диктаторів» дуже мало друзів і близьких людей.

Він сам встановлює правила у вашому житті

Контролююча людина повинна повністю керувати вашим життям, наводити в ньому лад і, відповідно, встановлювати свої правила гри. Він запросто може зажадати від вас звіту про те, де ви знаходитесь, і з ким проводите свій час. Він не посоромиться заборонити вам спілкуватися з колегами або якимись друзями, а також постійно бути на зв’язку і вдаватися за першим його покликом.

Він не любить будь-який прояв вашої самостійності

Як тільки ви, нарешті, почнете розпізнавати поведінку «диктатора» і відмовитеся слідувати його правилам, а також приймати рішення на основі його думки, він розлютиться. Він обов’язково заявить вам, що ви змінилися, стали невдячні, і більше йому не подобаєтеся так, як раніше. Коли «диктатор» відчує, що контроль вислизає з його рук, він скаже і зробить все, щоб принизити вас і викликати почуття провини. Пам’ятайте, що ви ніколи не повинні дозволяти нікому вказувати вам, хто ви є чи ким ви повинні бути. Своє життя і своє щастя контролюєте тільки ви!

Джерело

Дата публікації: 07.09.2019 img Поділитися