Відпочинок Сім'я

Як правильно відпочивати і спати?

Усі ми любимо ввечері прилягти на дивані перед телевізором або ноутбуком, відпочити від турбот. У якому положенні це можна робити безпечно? Ніколи не задумувались? А варто

Що найприємніше для людини, яка увечері повернулась додому після важкого робочого дня? Звісно, це можливість лягти і розслабитися.

У такі приємні моменти людина зовсім не замислюється про те, в якій позі вона лежить. А це дуже важливо, адже від цього залежить не тільки здоров’я спини, але і робота багатьох внутрішніх органів. Як правильно відпочивати і лягати спати, щоб не нашкодити своєму організму?

Людина, яка спить, сидить або просто лежить у неправильному положенні не тільки має низьку якість сну, але ще рано чи пізно починає страждати від болі у спині та шиї.

Експерти з питань сну не рекомендують лягати на живіт. Особливо якщо ви при цьому користуєтеся ноутбуком або читаєте книгу. А саме так люблять відпочивати близько 15% людей.

У чому ж небезпека?

Позиція «на животі» здатна порушити правильні вигини хребта, що згодом проявиться болем у хребті. Це відбувається через те, що положення тіла в цей момент досить неприродне: ви незручно згинаєте шию, напружуєте плечі і руки, здійснюючи тиск на ключові суглоби.

Лежачи на животі, ви можете спровокувати порушення нормального функціонування організму. До прикладу, радикуліт і проблеми з кишечником.

Сильний тиск на нижню частину спини збільшує ризик розвитку радикуліту. Дослідження показують, що проблеми в області попереку можуть призвести до запору та інших порушень роботи кишечника.

А ще лежання на животі може спричинити збій у роботі дихальної системи. Бо ви лежите ще й на основних дихальних м’язах і діафрагмі. Надмірний або тривалий тиск на них не дозволить робити глибокі вдихи, тому може збитись дихання.

Дата публікації: 12.11.2019 img Поділитися