Нині можна придбати різноманітні сири, тому сирне асорті дедалі часті подають на святковий стіл. Можна сказати, що це стало традицією. Адже якщо неправильно нарізати та подати сир, це зіпсує страву.
Як правильно нарізати сир, залежить від його форми. Від форми і розміру шматочків залежить не тільки естетичний вигляд, а й те, чи зможете ви насолодитися смаком та ароматом, чи повністю він розкриється. Деякі сорти сиру мають особливу структуру та нарізати їх непросто: вони можуть кришитися, липнути до ножа, втрачати форму. У пригоді стануть “сирні” секрети – і ваша сирна тарілка матиме вигляд, наче в ресторані.
Маленькі м’які круглі сири (камамбер)
Перед тим як нарізати невеличкі м’які сири, наприклад камамбер, ніж треба покласти у гарячу воду. Він обов’язково повинен бути дуже гострим. Потім розрізати на однакові трикутнички-сегменти, починаючи із середини і до країв.
Сир брі
Сир брі продають скибками, відрізавши від великої круглої головки. Їх ділять на менші шматочки за допомогою спеціальної струни або ножа з перфорацією. Його теж варто заздалегідь потримати у гарячій воді або змастити лезо оливковою олією.
Як красиво оформити м’ясну, сирну і рибну тарілку. 40 фото-ідей
Сир циліндричної форми (козячий)
Його нарізають як у салат або на тости, але не дуже тонкими скибочками, щоб він мав гарний вигляд. Для цього потрібен гострий мокрий ніж, інакше сир буде кришитися і липнути.
Твердий сир
Такий як правило нарізають трикутними скибочками. Чим старший твердий сир, чим довшої витримки, тим щільніший і твердіший. Для нарізання витриманого твердого сиру є спеціальний інструмент – ніж з двома ручками.
Сир пармезан
Пармезан – твердий сир із пікантним смаком. Найчастіше його використовують як інгредієнт до страв італійської кухні: пасти, лазаньї, салатів. Для цього його труть на тертці. А от на тарілці його можна подати у вигляді стружки.
Сир із пліснявою (рокфор, дорблю)
Ці сири напівтверді, жирні, тому нарізати їх ідеально рівними скибочками не вдасться. Для цього використовують дротяний ніж, а скибочки викладають віялом.
Як формувати сирну тарілку
- На сирній тарілці має бути мінімум 5 видів сиру: м’які, напівтверді, тверді та зрілі. Наприклад, це може бути брі, камамбер, рокфор, горгонзола, пармезан, грюйєр.
- Сири мають бути не тільки з коров’ячого молока, а й з козиного чи овечого, щоб усі мали різний смак.
- Сири доповнюють фруктами, горіхами, соусом.
- Сири потрібно розташувати на тарілці за годинниковою стрілкою: від найніжніших до найгостріших. Інколи сири викладають інакшим чином: найм’якіші усередині, а найтвердіші навколо.
- Круглі сири нарізають секторами, а інші – брусочками, кубиками, трикутниками.
- Тверді сири можна викладати цілим великим шматком, але в такому разі потрібно до нього обов’язково покласти ніж.
- Сирне асорті можна подавати як на тарілці, так і на дерев’яній дошці. Але при цьому м’які сири краще покласти на фарфорові тарілочки, щоб вони не прилипли до дошки.
- Краще підготувати сирну тарілку завчасно, а за півгодини до подачі на стіл дістати з холодильника і дати сирам “дозріти”.
Сирна тарілка на святковий стіл. 20 оригінальних варіантів подачі сирного асорті
З чим подавати сирне асорті
- Поряд із сиром можна покласти фрукти та ягоди: виноград, вишні, ананас, груші.
- У маленьких піалах можна поставити рідкий мед, джем та ягідний соус.
- До всіх видів сиру пасують горіхи: мигдаль, лісові, волоські.
- Тверді сорти сиру доповнюють сухофруктами: родзинками, курагою, фініками.
- Хліба до сиру не подають. Натомість можна покласти на тарілку крекери, грісіні (хлібні палички) або галети (злакові хлібці).