Часто лікарі рекомендують промивання носа в якості профілактики гаймориту у дорослих і дітей.
Як зробити соляний розчин для промивання носа
Такий розчин для промивання носа є більш бюджетною альтернативою дорогих аптечних засобів, спрямованих на ті ж цілі. Розчин простий у приготуванні, однак слід чітко дотримуватися пропорції і інструкції застосування.
Для приготування розчину необхідно підготувати наступні компоненти:
- 250 мл води кімнатної температури;
- столова ложка чистої морської або харчової солі;
- чайна ложка харчової соди;
- крапля рідкого йоду.
Морську сіль необхідно додати в теплу воду і розмішувати до повного її розчинення. При утворенні осаду профільтрувати за допомогою марлі або спеціального паперу.
Якщо розчин готується на харчовій соді, то необхідно також розчинити і додати сіль і йод. Для дітей слід робити менш концентрований розчин, додаючи менше солі.
Як правильно промивати ніс, щоб нічого не пошкодити
Розчин солі багатофункціональний: ним можна промивати ніс при закладеності, лікуванні та профілактиці гаймориту. Крім того, менш концентрований розчин можна застосовувати для полоскання горла.
Дорослим і підліткам промивання можна здійснювати з допомогою груші або спеціальним пристосуванням для зрошення носоглотки, яке продається в аптеках.
При відсутності груші або спеціального приладу можна скористатися чайником з дуже тонким носиком: при цьому необхідно контролювати напір, щоб не завдати шкоди стінкам судин.
Нахилившись над раковиною, необхідно повернути голову набік приблизно на 30 градусів. Вливаючи воду, необхідно дихати ротом і не випрямляти голову, щоб розчин міг обійти перегородку і вийти через другу ніздрю.
Частина розчину може потрапити в горло: цього не варто боятися, бо це часто відбувається при сильній закладеності носа. Те ж саме необхідно зробити і з другої сторони, а потім висякатися, щоб вивільнити рідину, що залишилася.
Читайте також