Вазони Квітник

Як правильно посадити герань, щоб вона гарно та довго цвіла

Герань – одна з улюблених квітів. І на це є кілька причин: вона багаторічна, невибаглива, добре переносить холод. Її можна вирощувати як у горщику, так і у квітнику. Ми підкажемо, як її правильно розмножити.

Герань можна розмножувати насінням і живцями.

Герань із насіння отримує від материнської рослини усі властивості, дає чимало пагонів. Однак при цьому слід врахувати, що насіння герані погано сходить, за сіянцями складно доглядати, вони довго ростуть.

Щоб посіяти герань, потрібен контейнер заввишки 5-10 см, бажано з кришкою, щоб можна було зробити парничок. Ґрунт потрібно приготувати із перліту із землею у пропорції 1:3. Ґрунт потрібно насипати шаром 5 см, зробити борозенки, покласти насіння, трішки утрамбувати і полити. До появи сходів контейнер слід прикрити поліетиленовою плівкою. Коли з’являться сходи, плівку треба зняти, контейнер перенести на підвіконня і регулярно поливати. Посаджена таким чином герань зацвіте приблизно через три місяці.

Навесні можна садити герань живцями. Це просто та ефективно. Потрібно гострими ножицями зрізати живець (надріз треба робити під прямим кутом до стебла). На живці має бути три або більше листків. Живець має бути завдовжки від 4 см (для низькорослих) і до 7 см (для високорослих гераней). Далі треба поставити живець у воду із додавання засобу, що стимулює утворення коріння. Далі живець слід посадити у невеликий горщик, поклавши на дно дренаж, а зверху субстрат для квітів або суміш землі із грядки з перегноєм, піском, дерном у рівних кількостях (перед використання прожарити у духовці або пролити окропом). Саджанці потрібно висаджувати під кутом 45 градусів на глибину 2-4 см.

Дата публікації: 03.04.2020 img Поділитися