Сучасний ламінат може чудово замінити дошку із натурального дерева. Він має природний вигляд, тому іноді підлогу складно відрізнити від дерев’яної. При цьому ламінат достатньо зносостійкий, але суттєво дешевший за дерево. Тому дуже часто господарі обирають саме це покриття для підлоги. Однак мало звертають увагу на те, як потрібно доглядати за ламінатом. А це зменшує термін його експлуатації.
Ламінат складається з декількох шарів, а тому потребує особливого догляду. Це міцний і стійкий до пошкодження матеріал, але якщо не дотримуватися правил експлуатації, покриття може швидко зноситися. Для того, щоб продовжити термін служби підлоги з ламінату, необхідно дотримуватися кількох правил догляду – миття та чищення.
Який ламінат не можна мити
Ламінат до 33 класу чутливий до вологості, а тому не витримує миття. Його слід чистити тільки за допомогою пилососа або швабри з м’якою щіткою. У процесі прибирання слід уважно стежити за тим, щоб щітка не дряпала поверхню. Це допоможе уникнути появи тріщин і погіршення зовнішнього вигляду покриття. Зауважте: від використання миючого пилососа слід відмовитися, оскільки він залишає частину рідини на поверхні підлоги.
Правила миття
Якщо ваш ламінат вище 33 класу, його можна мити. Це можна зробити як за допомогою звичайної води, так і з додаванням спеціальних миючих засобів. Важливо є використовувати спеціальні миючі засоби для ламінату відповідно до класу ламінату і ступенем забруднення.
Для того, щоб підтримувати правильну структуру покриття і зберігати привабливий зовнішній вигляд, необхідно проводити вологе прибирання 1-2 рази на тиждень і в міру забруднення.
Для миття підійде тепла вода і ганчірка з м’якої щільної тканини, яка не подряпає поверхню. При прибиранні ретельно віджимайте ганчірку або губку: вона повинна бути в міру вологою, але не мокрою.
Правильне видалення плям
Якщо на ламінаті з’явилися плями, їх потрібно правильно видаляти. Для видалення жирних слідів, плям від шоколаду або напоїв підійде засіб з нейтральним рівнем pH. Спершу пляму слід протерти м’якою тканиною, змоченою в засобі для чищення, а потім протерти шматкою, вимоченою у чистій воді.
Для видалення плям, що залишилися від взуттєвого крему, підійде знежирювач. Для роботи знадобиться ватний диск. Після очищення поверхню слід ретельно помити теплою водою. При роботі з вологочутливим ламінатом поверхню необхідно насухо протирати мікрофіброю. Це дозволить зібрати надлишки вологи та не допустити її проникнення вглиб покриття.
Як видалити подряпини і тріщини
При неглибоких поверхневих ушкодженнях допоможе звичайна гумка для стирання олівця. Для видалення необхідно трохи потерти пошкоджену ділянку.
Якщо тріщини більш глибокі, допоможе пастоподібна суміш, виготовлена з харчової соди і води. При роботі використовуйте ватяний диск або м’яку тканину. По завершенні ділянку слід протерти вологою тканиною і протерти насухо.
Поради по догляду за ламінатом
- Видалити дрібні тріщини або подряпини допоможе олія та фланелева тканина.
- Для продовження терміну служби і збереження привабливого зовнішнього вигляду необхідні профілактичні заходи. Наприклад, повстяні насадки на ніжках меблів допоможуть захистити ламінат від подряпин.
- Для миття ламінату в особливо забруднених місцях (кухня, їдальня, коридор) підійде розчин з двох літрів води і столової ложки дитячого шампуню. Такий засіб стане в нагоді в сім’ях з алергіками або маленькими дітьми.
- Від використання миючих засобів із високим вмістом лугу слід відмовитися. Не підійдуть також абразивні порошки та пасти.
- Для ремонту невеликих сколів або пошкоджень у пригоді стане восковий олівець, сліди від якого можна приховати лаком.