Садимо аромаклумбу

Зробіть на подвір’ї невеликий квітник із пряними травами. Пахощі зроблять ваше обійстя довершеним, а емоції – позитивними.

Що відчуваєте, прогулюючись своїм подвір’ям? Можливо, вдихаєте на повні груди теплий аромат чебрецю? Або вечірню м’ятну прохолоду? Або легкий пряний запах шавлії? Хай які рослини ви вирощуєте біля дому, якими барвами розмальовуєте клумби, їх варто доповнювати вишуканими аромати. Пряні трави – це саме те, що потрібне вашим квітникам.

Запахи здатні викликати емоції, вони впливають на самопочуття і стан здоров’я. Ароматерапія може бути вишуканим інструментом у вдосконаленні ландшафтного дизайну. Зробіть на подвір’ї невеликий квітник із пряними травами. Пахощі зроблять ваше обійстя довершеним, а емоції – позитивними. Сад ароматів можна створити як самостійну окрему зону саду, так і вписати у квіткове оформлення. Оскільки деякі з ароматних рослин малодекоративні (наприклад, м’ята і меліса), садіть поряд з ними декоративні багаторічники.

ЧАЙ ІЗ ЧЕБРЕЦЕМ

Чебрець – суперароматизатор чаю – невимоглива до ґрунтів, посухо- і зимостійка рослина, але не любить торф’яні ґрунти і не зносять підтоплення. В озелененні найчастіше використовують чебрець повзучий (Thymus Serpyllum) і його форми, чебрець лимонно пахучий або лимонний (Thymus citriodorus). Можна посадити чебрець у проміжках між каменями або плиткою на доріжках, на альпійській гірці.

МОХІТО

М’ята перцева (Mentha piperita) має сильний запах, незамінна на кухні для приготування коктейлів і чаїв. Кажуть, якщо покласти кілька листочків м’яти в гаманець, у ньому завжди водитимуться гроші. Садити м’яту ліпше в контейнер, інакше вона сильно розростеться і нашкодить іншим квітам у клумбі.

І ЛІКИ, І ПРЯНІСТЬ

Листя материнки (Origanum) має ніжний приємний запах, подібний до майорану. В Україні цю траву споконвіку використовують як лікарську при кашлі і захворюваннях дихальних шляхів. А в Мексиці як пряність додають до м’ясних страв, соусів і підлив. Материнка має чудовий вигляд, коли її посадити острівцями на газоні.

РОСЛИНА-АНТИСТРЕС

Лаванда (Lavandula) – найкращий садовий антистрес. Її ефірні олії впливають на нервову систему, помічні при мігрені, безсонні, підвищеній збудливості і стані стресу. У квітнику або альпінарії лаванда матиме чудовий вигляд. А завдяки вічнозеленому сизому листю і бузковим, фіолетовим, рожевим або білим рясним суцвіття вона створить стабільний декоративний ефект.

ПАХУЧА ФІОЛЕТОВА МРІЯ

Шавлія (Salvia) не тільки має приємний аромат, а й декоративна. Вона цвіте яскравими фіолетовими квітами з середини літа і до пізньої осені. Особливістю цієї рослини є яскраві приквітки, які навіть після відцвітання створюють декоративний ефект. Рослину можна постригти і вона порадує

повторним цвітінням. Шавлію додають до м’ясних страв, соусів, омлетів, маринадів для огірків і кабачків.

ПРИВОРОТ-ЗІЛЛЯ

Котовник (Nepeta) – багаторічна рослина від 20 до 100 см заввишки, має ніжно бузкові квітки і листки, як у м’яти. Речовина, яку містить котовник, подібна за властивостями до валеріани, тому цю рослин дуже люблять коти. А ще вона входить до складу приворотного зілля, а чай з котовника здатний розпалити кохання.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook