Квітник Садиба

Як посіяти розсаду петунії своїми руками

Заощаджуйте на квітах і вирощуйте розсаду петунії власноруч! Для вас – два прості і зручні методи висівання.

Петунії дуже популярні: їх садять і на квітниках, у в контейнерах на балконах, і в підвісних кашпо на терасах, і просто у горщиках на підвіконні. Зазвичай квіти або розсаду купують на ринку та у спеціалізованих магазинах. Але петунію дуже просто виростити власноруч, посіявши розсаду. І виходить в десятки, а то і сотню разів дешевше! До вашої ваги два зручних способи, які допоможуть швидко посіяти дрібне насіння.

Спосіб 1 – у торф’яних таблетках

Вирощену таким чином петунію дуже зручно пересаджувати, коренева система не травмується при цьому. У кожну торф’яну таблетку потрібно налити трішки води кімнатної температури і зачекати, доки вона набрякне.

Щоб дрібне насіння було зручніше брати, його слід висипати на тарілочку, крапнути поряд водички. І кінчиком вмоченої у воду зубочистки брати насінинки і переносити на середину таблетки. Заглиблювати і присипати ґрунтом не треба.

Коли всі насінини будуть посіяні, збризнути з пульверизатора, зробити парничок і поставити у темне місце до появи сходів. Потім зняти парник і перенести на добре освітлене місце. Якщо світла бракує, треба додатково освітлювати фіто-лампами.

Спосіб 2 – по снігу або піску

Цей спосіб зручний тим, що не треба витрачати гроші на торф’яні таблетки, а дрібне насіння можна сіяти в один контейнер. При цьому на снігу та піску добре видно насінини і їх можна гарно розподілити по верхні, щоб посадка не була загущена.

Для цього потрібно зробити у дні контейнера дренажні отвори (щоб сходила зайва волога). Насипати на дно легкий ґрунт з додаванням вермикуліту, який утримує вологу, шаром 5-10 см, трохи полити. Зверху викласти шар снігу (або піску) і злегка втрамбувати.

Мокрою шпажкою перенести насінини на сніг або пісок на невеликій відстані одна від одної. Одягнути на контейнер пакет, який дасть ефект парника. Коли сніг розтане, насіння опустить у ґрунт і проросте. До речі, дуже корисно поливати квіти талою водою.

Зазвичай насіння проростає через 5-7 днів. Якщо минуло два тижні, а воно не проросло, краще посіяти знову, але використати вже інше насіння. Краще одразу використовувати гранульоване (дражоване насіння): таких насінин у пачках 5-10-20, а не 1000. Петунії починають цвісти через 2-3 місяці після висівання.

Дата публікації: 02.03.2021 img Поділитися