Як посіяти огірки, щоб отримати ранній урожай: перевірений спосіб

Щоб отримати хороший і ранній урожай огірків, їх слід вирощувати через розсаду. Як це правильно виростити розсаду огірків, пікірувати чи ні і як висаджувати на грядку, читайте далі.

Перші свіжі хрумкі огірочки зі своєї грядки – що може бути краще? Лише ранній урожай огірків! А щоб отримати хороший і ранній урожай огірків, їх слід вирощувати через розсаду. Як це правильно виростити розсаду огірків, читайте далі.

Сіємо огірки на розсаду

Для приблизного визначення строків посадки насіння спочатку слід вирішити, коли ви будете пересаджувати рослини у відкритий ґрунт. Так як я живу в середній смузі України, у мене ці терміни настають в середині травня. На вулицю огірочки відправляться тільки через 2-3 тижні після посіву насіння.

Готуємо насіння

Якщо насіння було без спеціальної оболонки, я обробляю їх блідо-рожевим розчином марганцівки. У ньому вони знаходяться з півгодини, потім ретельно мию під проточною водою. Далі беру тарілку і застеляю її марлею. На нею рівномірно розкладаю насіння і ставлю тарілку у тепле місце. Тут вони проростуть вже через кілька днів.

Готуємо ґрунт і тару

Для розсади я найчастіше використовую суміш перегною, тирси і торфу. Коли мені ліньки змішувати складники, я купую універсальний ґрунт для овочів в магазині для садівників і городників. Вирощую розсаду у звичайних пластикових стаканчиках Вирощувати розсаду можна у великих горщиках або маленьких стаканчиках. Я віддаю перевагу останньому способу, оскільки огірки не люблять пікіровку.

Посів насіння

У цьому сезоні я хочу посіяти в стаканчиках і горщиках, щоб подивитися, де розсада виявиться кращої якості. В обох випадках сіяти зернятка слід в неглибокі борозенки і присипати зверху ґрунтом, шаром не більше трьох міліметрів. Перед посадкою ґрунт потрібно трохи зволожити водою кімнатної температури і поставити на пророщування в місце з температурою до +26 °С. Мені здається, що насіння краще проростає в ємності під плівкою. Імпровізовану кришку я зніму, коли побачу, що з’явилися паростки.

Приблизно через тиждень в горщиках будуть сходи. У цей період поливаю рослини акуратно і потроху, щоб не залити, але і не пересушити землю. До речі, кожен стаканчик я сію відразу по кілька насінин, щоб не промахнутися. Я краще після появи сходів видалю слабкі, ніж стаканчик залишиться порожніми. Зайві рослини я не рекомендую висмикувати. Краще взяти манікюрні ножиці і акуратно зрізати непотрібні сіянці.

Місце для розсади

Горщики і стаканчики з розсадою у мене стоять на підвіконні. При цьому слід звернути увагу на те, що вікна повинні бути закриті герметично, в них не повинно бути щілин, інакше огірки замерзнуть.  Якщо в місці, де стоїть розсада, мало світла, або вікно виходить не на сонячну сторону, краще для досвічування використовувати спеціальні лампи. Я без них вже не уявляю вирощування розсади.

Як пересаджувати і пікірувати огірки

Пікірувати огірки досить складно, так як це дуже ніжні рослини з розгалуженим корінням. Вони часто переплітаються між собою, і при пікіровці коріння пошкоджується. Якщо вам не потрібні клопоти з пікіруванням, можна посадити їх відразу в окремі маленькі ємності або спеціальні стаканчики для розсади.

Пересаджування розсади в ґрунт

Ті рослини, які зійшли в стаканчиках, відправляться із земляною грудкою відразу у відкритий ґрунт. Пікірувати треба тільки ту розсаду, яка росте у великій тарі. Робити це краще в момент, коли у огірочків буде вже по дві пари справжніх листочків. Ложкою або спеціальною лопаткою я відділяю саджанець з грудкою землі і переміщаю його в стаканчик, наповнений зволоженим ґрунтом. Потім я досипаю ґрунт і знову трохи зволожую. Ось і весь процес.

Виростити розсаду огірків нескладно. Для цього слід вибрати насіння, правильно їх обробити перед посадкою і правильно доглядати за сходами. Через пару тижнів молоді огірочки будуть готові для посадки у відкритому ґрунті. А врожай огірків, вирощених через розсаду, буде раніше, ніж з тих рослин, які були посіяні відразу у відкритий ґрунт.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook