До вашої уваги зрозумілі схеми посадки томатів. Дотримуйтеся їх – і ви матимете хороший урожай.
Садити на око можна, коли рослин небагато – 10–15 кущів. В інших випадках потрібно обов’язково озброїтися сантиметром, кілочками і мотузками, щоб розмітити засаджувати ділянку. Можна також виготовити маркер з дошки, яким буде простіше позначити лунки.
Посадка високорослих томатів
Вирощування високорослих томатів дозволяє заощадити місце в теплиці або відкритому ґрунті. Щоб отримати хороший урожай, не доведеться висаджувати багато рослин, тому що на одному стеблі такого помідора виростає до 10 плодових кистей. Високорослі томати не будуть затінювати один одного і потребують менше догляду. Крім того, вони можуть стати справжньою окрасою дачної ділянки, завдяки витонченому зовнішньому вигляду.
Якщо ви вирощуєте високорослі томати, відстань між рядами може доходити до 1 м, між кущами – 70 см. У деяких випадках інтервал можна трохи зменшити: 70–90 см між рядами і 50–60 см між кущами відповідно. Пам’ятайте, що помідори високорослих сортів вимагають підв’язування до опори.
Ось приблизна схема, на якій зображена посадка помідорів, відстань між окремими кущами і рядами.
Посадка среднерослих томатів
Середньорослі помідори садять на відстані 55 см між рослинами і 70–80 см – між рядами. Припустимо трохи змінювати ці параметри з урахуванням сорту.
Якщо створити для рослин ідеальні умови, можна отримати 7–8 кг пло
дів з одного куща! Наочна схема допоможе правильно розмістити культури в теплиці або відкритому ґрунті.
Посадка низькорослих томатів
Низькорослі томати дають ранній урожай, тому високо цінуються городниками. При посадці помідорів таких сортів можна залишати між кущами до 30 см вільного простору, а між рядами – 50 см.
Буде вдалою шахова посадка, при якій на 1 кв.м може поміститися до 10 кущів. Нижче зображена відстань посадки помідорів низькорослих сортів.