мурахи на газоні

Як боротися з мурахами на газоні і чи варто це робити?

Мурахи зазвичай не вважаються небезпечними шкідниками, але вони можуть пошкоджувати коріння газонної трави та створювати некрасиві насипи, що стає проблемою для садівників. Ось що вам потрібно знати про мурашники на газоні та як правильно з ними боротися.

Чи варто хвилюватися, якщо з’явилися мурахи на газоні?

Мурахи створюють численні покоління протягом року, а їхні колонії можуть складатися із тисяч особин. Вони гніздяться під землею, утворюючи складні лабіринти у кореневій системі трави, де годують своїх личинок і захищають королеву.

Багато садівників, виявивши мурашник, прагнуть швидко позбутися його. Однак мурахи не завдають великої шкоди газонній траві, а навпаки, можуть бути корисними, знищуючи личинки інших шкідників. Польові мурахи можуть створювати великі насипи, що псують зовнішній вигляд газону, але вони не є основною причиною поганого стану трави.

Колонія мурах може зменшити кількість шкідників на газоні, таким чином природно контролюючи їхню чисельність. Проте деякі види мурах опікуються попелицями та борошнистими черв’яками, забезпечуючи себе додатковим джерелом їжі.

Коли мурахи на газоні є проблемою?

Надмірне накопичення ґрунту від мурашників може задушити невеликі ділянки трави, а підземні тунелі можуть видаляти ґрунт з коріння, що призводить до висихання і загибелі трави. Мурашині тунелі можуть проникати на глибину до 1,5 метрів, дестабілізуючи території з великою концентрацією колоній. Крім того, деякі види мурах можуть боляче кусати, якщо потривожити їхнє гніздо.

Як доглядати за газоном, щоб запобігти  появі мурашників

Найкращим способом запобігти появі мурашників є підтримка здоров’я газону. Стрижіть траву на висоту 7-8 см і регулярно поливайте, щоб забезпечити здорову кореневу систему. Щороку підживлюйте газон відповідно до рекомендацій.

Радимо також прочитати: Усі правила підживлення газону (навесні, влітку і восени)

Густий і здоровий газон менш привабливий для мурашиних королев. Вони віддають перевагу сухому, добре дренованому ґрунту в тихих місцях.

Як натуральними засобами боротися з мурахами на газонах?

Якщо ви все ж хочете позбутися мурах, є кілька натуральних засобів. Один зі способів знищення гнізда – вбити королеву.

  • Граблі. Регулярне згрібання мурашиних насипів допоможе розсіювати мурашник і запобігати утворенню затверділих пагорбів.
  • Бура. Ця мінеральна сіль є природним засобом боротьби з мурахами. Спробуйте розчин бури й цукру або посипте мурашник бурою, щоб знищити комах.
  • Засіб для миття посуду. 3-відсотковий розчин засобу для миття посуду з водою може бути ефективним у боротьбі з мурахами.
  • Діатомова земля. Посипте діатомовою землею мурашник, дотримуючись заходів безпеки.

Інші засоби боротьби з мурахами

Хімічні засоби варто використовувати рідко. Для знищення мурах потрібні гранульовані приманки або рідкі хімікати, що досягають глибини гнізда. Використовуйте продукти з дельтаметрином, біфентрином або перметрином.

Мурахи можуть бути як корисними, так і шкідливими. Зважайте на серйозність проблеми, перш ніж використовувати хімічні засоби, адже їхня діяльність може також бути природним способом боротьби зі шкідниками і сприяти аерації ґрунту.

Радимо також прочитати: Мурахи на городі і в квітнику: що робити?

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook