Ви чули колись таку фразу: я підтримую алкоголізм свого чоловіка? Ні! І я теж! Але понад 9 років, працюючи в наркології, я щодня спостерігаю, як дружини підтримують алкоголізм чоловіків. У статті покажу, як це відбувається.
Не важливо, ви впізнаєте тільки один із способів чи всі, але кожен з них підтримуватиме залежність вашого партнера.
Основна проблема алкоголіка – це відмова від відповідальності, яку він не хоче брати на себе і перекладає на оточення. Своєю чергою, дружина бере на себе цю відповідальність за вчинки чоловіка-алкоголіка і несе на своїх плечах роками.
Безпечна доза алкоголю – це скільки?
Сім найпоширеніших способів підтримки алкоголізму
1. Дружина сама дає гроші на алкоголь
Це найпоширеніший спосіб, коли вранці чоловікові треба «поправити здоров’я», щоб іти на роботу, але вже вчора все пропив. Тоді найпростіше попросити гроші у дружини, при цьому можна пообіцяти, що «це востаннє! Зараз похмелюсь і зав’яжу». І вона дає, сподіваючись, що це буде востаннє… А завтра все повторюється знову.
2. Дружина приносить «хворому» чоловікові ліки
Це може бути аспірин зі склянкою води або розсіл, а дехто приносить пиво, «щоб прийшов до тями», «бо ввечері треба забрати маму з валізами з вокзалу», «закінчити ремонт» тощо.
Люди не п’ють без причини: нарколог Ярослав Коваленко про алкогольну залежність
3. Дружина захищає чоловіка-алкоголіка перед начальником, замовником, колегою
Коли після чергової бурхливої ночі п’яний чоловік відсипається, а його телефон розривається від гнівних дзвінків та повідомлень з роботи від начальника або від замовника, який чекає на її чоловіка на об’єкті для виконання замовлення. Тоді дружина бере телефон і відповідає, просить чергового разу начальника не звільняти алкоголіка-чоловіка, а замовника повірити в те, що завтра він точно вийде на об’єкт, а колег запевняє, щоби прикрили і не говорили керівництву, що він не вийшов на роботу. Адже його вже не вперше звільняють за п’янку, а на цій роботі знову дали «останній шанс».
4. Дружина пускає п’яного чоловіка додому
Ще вранці вона йому казала, що «якщо знову сьогодні нап’єшся — не пущу», а ввечері він ломиться у двері, стукає і скандалить, може навіть з кимось побитися, але щоб сусіди не викликали поліцію, вона знову його пускає додому, бо йому ніде буде ночувати.
5. Дружина прибирає результати наслідків загулу чоловіка
Вона прибирає пляшки з-під спиртного та залишки недоїденої закуски, пере забруднений блювотними масами одяг та постіль. І це може бути так регулярно, що стає звичною нормою життя як купити продукти в магазині. Пояснює вона собі це тим, що не хоче жити в «свинарнику», їй неприємний запах і бруд, але завтра або через тиждень все повторюється знову.
6. Дружина викликає лікаря
Коли тривалий запій і чоловік не може сам зупинитися, то дружина шукає лікаря, щоб «поставив крапельницю», оплачуючи послугу нарколога із грошей, відкладених на школу дитині, собі на туфлі чи довгоочікувану відпустку.
7. Дружина каже, що розлучиться, якщо він не кине пити
Щоразу після чергового запою чи зустрічі з друзями, вона каже чоловікові, що більше не може терпіти, що нерви на межі і «якщо ще хоч раз, то я з тобою розлучуся!». І не розлучається, навіть не йде з дому або не виганяє чоловіка-алкоголіка. І з кожною такою погрозою, яку вона не виконує, чоловікові стає не так страшно і через якийсь час він точно знає, що вона не піде і це лише слова.
Висновок: кожен епізод зловживання спиртним призводить алкоголіка до певних наслідків, але дружини не дають зіткнутися з ними своїм чоловікам, проявити самостійність в усуненні шкоди, завданої сім’ї, роботі, стосункам. Тим самим алкоголік уникає відповідальності, а дружина її бере на себе.
Можна й надалі підтримувати алкоголізм чоловіка або записатися до психолога, який спеціалізується на цій темі, та навчитися віддавати відповідальність чоловікові-алкоголіку, що ви обираєте?
Авторка – психологиня Юлія Сорокіна
Post Views: 25