розсада помідорів

Вирощування розсади помідорів без пікірування

Ми розповімо, які переваги має вирощування розсади помідорів без пікірування і якими способами це можна зробити.

Чи можна вирощувати розсаду помідорів без пікірування – цікавить багатьох. Адже пікіровка – це не тільки додаткова праця і витрати, вона також шкодить ніжним молодим рослинам, травмує тендітні корінці. Після пікірування розсада призупиняє ріст, може ослабнути, захворіти.

Чи потрібне помідорам пікірування

Пікірування – це пересаджування сіянців із загального контейнера в індивідуальні горщики, щоб вони краще зростали. Якщо правильно здійснювати пікірування, розсаді це тільки на користь. Якщо припуститися помилок – можна нашкодити розсаді.Є прихильники обох способів вирощування розсади помідорів: з пікіруванням і без нього.

Переваги вирощування розсади помідорів без пікірування:

  1. економія часу та сил;
  2. відсутність можливого травмування стебел та коренів;
  3. відсутність стресу у рослин, а, отже, найкраща адаптація після висаджування у ґрунт;
  4. гарно розвинений стрижневий корінь який не прищипували: така рослина потребує рідшого поливу у відкритому ґрунті;
  5. стресостійкість дорослої рослини до несприятливих умов вирощування.

Як виростити помідори без пікірування

Помідори на розсаду сіють звичайним способом у заздалегідь підготовлений ґрунт. Попередньо насіння замочують у розчині марганцівки, а ґрунт знезаражують. Висівати насіння можна дещо пізніше за те, яке згодом пікірують, при цьому плоди у відкритому ґрунті ви отримаєте одночасно.

Насіння помідорів висівають відразу в індивідуальні контейнери, пластикові стаканчики або торф’яні горщики об’ємом не менше 0,5 л, а краще 1 л. Третину об’єму контейнера з дренажними отворами заповнюють ґрунтом, поливають і висівають у кожен горщик 1-3 насінини,  злегка заглиблюючи. Запасні насінини необхідні на випадок, якщо якась не проросте. Якщо зійдуть усі, потрібно залишити найміцніший сіянець, інші – зрізати ножицями. Якщо розсади небагато – “запасні” сіянці можна відсадити.

У міру підростання розсади розсади помідорів ґрунт потрібно поступово підсипати, це сприятиме утворенню додаткового коріння на стеблі. Щоб збільшувати висоту контейнера і кількість новоутворених коренів, як горщик для розсади можна використати пакети зі шматків плівки або нетканого матеріалу з підгорнутими краями. Їх потрібно щільно один біля одного поставити у ящик, у міру росту розсади розгортати краї і підсипати ґрунт.

Великі торф’яні таблетки – ще один чудовий винахід для вирощування розсади без пікірування.

Також пророщувати насіння можна у “равликах” або “рулетах”, а потім садити в індивідуальні горщики.

Як вирощувати розсаду у рулетах

Якщо ж ви хочете виростити багато розсади, але не маєте бажання возитися з горщиками, насіння помідоів на розсаду без пікірування можна висіяти у спільний контейнер, але посіяти рідко, на відстані не менше 5-8 см один від одного. А коли сіянці зійдуть, між ними вставити картонні або пластикові широкі смужки-перегородки, щоб не перепліталося коріння. А далі підсипати ґрунт у міру зростання розсади.

Догляд за розсадою помідорів

Не забувайте про догляд: доосвітлювання, полив у міру просихання ґрунту, підживлення, загартовування.

Зазвичай розсаду томатів двічі підгодовують комплексним добривом – через 10 днів після пікірування та потім через два тижні після цього. Для непікірованих помідорів не завадить і третє підживлення.

Розсаду без пікірування висаджують в ґрунт приблизно на 35-40-й день після появи сходів. Вона має бути заввишки 25-30 см і мати не менше 8-11 добре розвинених листочків, кілька суцвіть. Висаджувати розсаду потрібно разом із земляною грудкою.

Десять помилок, які знищують розсаду помідорів

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook