Люстра – красивий освітлювальний прилад, який існував ще до появи електрики. Тільки в ті часи замість ламп люди використовували свічки. В сучасному світі можна купити люстру будь-якого дизайну, форми та розміру.
Різноманітний асортимент таких освітлювальних приладів в спальню https://bulb.ua/uk/lyustri/?tip-primishhennya=u-spalnyu, на кухню та інші кімнати пропонує магазин Bulb. Далі декілька порад, які обов’язково варто врахувати при купівлі люстри в будинок.
1) Основні типи люстр
Люстра – це світильник, який забезпечує загальне освітлення всього приміщення. За способом монтажу їх усіх можна розділити на два основні типи:
- Підвісні – їх ще часто називають класичними. Закріплюються вони на ланцюжку або пружині.
- Стельові – такі моделі закріплюють під самою стелею, вони займають мінімум місця.
Вибір типу люстри залежить не так від самого виробу, скільки від особливостей приміщення. Якщо в будинку невисокі стелі – до 2,5 м, доцільно обрати стельові моделі, якщо ж висота більше 3 м, можна купувати і підвісні світильники.
2) Розмір та габарити люстри
Висота стелі – не єдиний показник при виборі люстри. Вона повинна бути пропорційною простору. Маленький світильник у великій кімнаті, як і великий у маленькому приміщенні будуть виглядати недоречно і не зможуть забезпечити необхідний рівень освітлення.
Дизайнери розробили відповідну формулу, за якою можна розрахувати необхідні габарити люстри. Щоб їх дізнатись варто додати довжину та ширину кімнати в метрах, а потім отриману суму помножити на 10 см.
Якщо кімната вузька та довга, вам варто звернути увагу на продовгуваті, витягнуті люстри. Для дуже великих кімнат, скажімо залів, люстру потрібно буде доповнити бра, торшерами або точковим освітленням.
3) Потужність та типи ламп
Щоб люстра дійсно виконувала свої функції, необхідно визначити рівень освітлення:
- для кімнат, де використовується приглушене світло, вистачить потужності ламп 10 – 12 Вт на кожен метр квадратний;
- там де вистачає середнього рівня освітлення (наприклад, в дитячій) вистачить 15 – 18 Вт/м2;
- для таких кімнат, як кухня чи вітальня, потрібно забезпечити яскраве світло – не менше 20 Вт/м2.
Наведені вище показники розраховані для звичайних ламп розжарювання. Якщо ви використовуєте люмінесцентні лампи, то вказані дані можна поділити на 5, у випадку з світлодіодними світильниками – на 8.
Якщо враховувати типи ламп, то на сьогоднішні усі вони використовуються, але є свої нюанси. Лампи розжарювання дешеві, але служать недовго, хоча й дарують досить приємне та тепле світло.
Галогенові лампи – це більш вдосконалена версія попереднього типу. Вони дещо економніші, але також сильно гріються при роботі. Люмінесцентні світильники довговічніші та економніші за попередні, вони майже не нагріваються та можуть забезпечувати світловий потік різної температури.
Одним з найкращих варіантів, на сьогодні, вважаються світлодіодні лампи. Вони не тільки економні, але й довговічні.
4) Матеріал люстри
Досить багато покупців, в першу чергу, враховують саме цей параметр при виборі люстри. Це зрозуміло, адже матеріал визначає стиль люстри та його експлуатаційні характеристики. Найбільш популярні варіанти:
- Скляні моделі – вони гарні, вишукані, оздоблюються підвісами та різними декоративними елементами.
- Металеві варіанти практичніші та міцніші за попередні, за ними легше і простіше доглядати.
- Дерев’яні світильники – досить незвичний варіант, який вписується в будь-який інтер’єр. Представлені вони в широкому асортименті.
Також зустрічаються пластикові та паперові моделі. Форма та оздоблення виробів може бути самою різноманітною.
5) Стиль інтер’єру
В ідеалі стиль приміщення та люстри повинні збігатися. Виробники полегшили своїм покупцям це завдання, так як підготували добірку колекцій певного дизайну. Для класики підходять ошатні моделі з кришталю, скла або металу. Сучасні стилі передбачають використання хромованих виробів з прозорого скла.
У стилі модерн можуть бути використані пластикові люстри, а в лофті доречно виглядатимуть лампи з простими плафонами на довгих підвісах. Кольори підбирають також у відповідності з кольоровою гаммою приміщення.
6) Тип приміщення
Варто розуміти, що різні приміщення передбачають свій тип люстри. Для кухні підходять компактні та прості стельові моделі. В зал варто придивитись щось масивне та примітне. В спальню відмінно підійде виріб з м’яким, розсіяним світлом.
7) Додаткові можливості
Найбільш сучасними моделями можна керувати пультом або взагалі підключити до системи «розумний дім». Це зручно та практично.
Інтернет-магазин Bulb пропонує добірку найцікавіших люстр для вашого будинку за доступною ціною. Обрати товар можна в магазині в Києві, за адресою: проспект Соборності, 7Б чи на сайті. Якщо у вас з’явились запитання, за порадою звертайтесь до менеджерів за телефонами: +38(097) 064 58 01, +38(066) 624 19 10 або пишіть [email protected]. Заходьте та обирайте.