Квітник Сад

Весна – час ділити і пересаджувати багаторічні рослини. Як правильно це зробити

Багаторічні рослини – це красиво і зручно, адже не треба щороку думати, що посадити у квітнику. Єдина проблема у тому, що з роками квіти розростаються і старіють, тому їх треба ділити і розсаджувати. Весна – найкращий для цього час.

Зрозуміло, не всі багаторічники можна пересадити навесні, деякі краще залишити до закінчення сезону. Але якщо вам хочеться побачити оновлені клумби якомога швидше, вже настав час приступати до робіт.

Які багаторічні рослини можна пересаджувати навесні

Більшість багаторічних рослин можна пересаджувати навесні. Тоді них буде близько півроку для вкорінення, адаптації і підготовки до зими. Якщо пересаджувати восени, деякі рослини можуть загинути, не адаптувавшись до морозів.

Ті рослини, які цвітуть влітку і восени, потрібно пересаджувати навесні. А ті, які цвітуть навесні – пересаджувати восени. Дотримуйтеся цього правила – і ви ніколи не прогадаєте із термінами!

Як зрозуміти, який кущ пора пересаджувати?

Якщо кущ занадто розрісся, став загустий, або навпаки середин оголилася, рослина гірше цвіте, листя втратило колір, стало дрібне, рослині стало тісно – кущ час поділити і пересадити.

Пересаджуйте рослини, орієнтуючись на погоду (має бути похмурий, нежаркий день) і стан самої рослини (листя має прорости і сформуватися).

Як пересаджувати багаторічники

Напередодні пересаджування рясно полийте рослини. Підготуйте посадкову яму потрібного розміру. Викопайте кущ з якомога більшою грудкою землі, щоб не пошкодити коріння. Зайву землю обтрусіть, огляньте коріння. Обріжте сухі або зігнилі ділянки. Не забудьте, обрізати коріння треба продезінфікованим гострим ножем, а зрізи обробити товченим вугіллям.

Ділити кущ треба таким чином, щоб кожна частина мала мінімум три стебла і гарне коріння. Інакше вони не скоро зацвітуть. Пересаджувати потрібно швидко, щоб коріння не засохло. Обов’язково рясно полити, замульчувати і затінити від прямого сонячного проміння.

Дата публікації: 17.03.2020 img Поділитися