В’ялені помідори. Експрес-рецепт для зайнятих господинь

Найзручніше в’ялити помідори у сушарці. А коли її нема? Кочегарити у спеку духовку не хочеться, до того ж вона багато енергії «їсть». Подруга порадила набагато швидший спосіб приготування.

В’ялені помідори. Експрес-рецепт

5 помідорів середнього розміру, 2 ст. ложки олії (краще оливкової) + олія для заливання, спеції (сіль, базилік, орегано), 2 зубці часнику.

Помідори помити, розрізати навпіл або на четвертинки. Викласти шматочки на тарілку розрізом догори, посипати сумішшю прянощів, полити олією. Готувати у мікрохвильовці 5 хв на повній потужності. Потім залишити у ній ще на 10 хв. Відтак дістати, сік (якщо утворився) злити.

Помідори підсолити і поставити ще на кілька хвилин у мікрохвильовку, щоб вони сильніше підв’ялилися.
Якщо мікрохвильовки немає, можна висушити у духовці. Тоді треба ложкою вибрати насіння із соком (щоб швидше приготувалися), викласти зрізом догори на деко, застелене фольгою. Сушити у духовці із прочиненими дверцятами 3,5–4 год за температури 90 °С.

Перекласти готові помідори у банку, пересипаючи пластинками часнику. Для більшого аромату на дно банки можна покласти гілочку свіжого розмарину, суміш перців горошком, лавровий листок. Залити олією (краще – оливковою), щільно закрити, поставити в холодильник на 12 год. Може зберігатися кілька місяців.

Не всі помідори підходять для в’ялення. Треба обирати не соковиті, а м’ясисті, зі щільною м’якоттю, невеликі. Якщо ваші помідори соковиті, краще розрізати їх і чайною ложечкою вибрати насіння із соком. Тоді вони не будуть водянистими. На півлітрову банку треба приблизно 2 кг помідорів.

Щоби в’ялені помідори довго зберігалися без холодильника, їх треба заливати гарячою (але не киплячою) олією, закрутити, обгорнути махровим рушником до повного охолодження. Свіжий часник у такому разі додавати не можна, замінити його на сухий гранульований!

Олія виходить дуже ароматною! Її можна додавати до будь-якого салату, маринування сиру і просто їсти з хлібом. А помідорчики які! Їх хоч у салат, хоч у пасту, хоч у піцу, хоч до м’яса чи риби! Вони абсолютно змінюють страву, роблять її благородною, вишуканою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook