Відпочинок Секрет успіху

Туреччина для українців: у чому причина підвищеного попиту на турецьку нерухомість

Вигідне географічне розташування зі сприятливим кліматом, близькість до моря та природні багатства роблять Турецьку Республіку однією з найпопулярніших серед покупців нерухомості з інших країн. Не винятком стали й українці. 

За період 2020 року українці купили 771 об’єктів житлової нерухомості, це на 7% відсотків більше, ніж у 2019 році. А за перші дев’ять місяців 2021 року українці здійснили 790 угод із купівлі турецької нерухомості. За аналогічний період 2020 року було зареєстровано 507 переоформлень – на 56% менше, ніж цього року.

 

Море, клімат та чиста екологія

Українців приваблює тепле турецьке узбережжя своїми блакитними водами, сонячною погодою протягом усього року та середньою температурою повітря від +12 °C у січні до +28 °C у липні. Зима м’яка, навіть у північних районах країни, в зимові місяці середня температура не знижується нижче +5 °C, заморозків практично не буває, як і снігу. Такі умови ідеально підходять для людей із захворюваннями дихальної системи, а також тим, у кого спостерігаються стрибки артеріального тиску. І якщо раніше люди приїжджали на кілька тижнів для проведення своєї відпустки у готелях, то сьогодні все частіше вони приймають рішення про купівлю власного житла у курортній країні.

Доброзичливе та гостинне населення

Місцеві жителі дуже прихильно ставляться до іноземців, завжди готові прийти на допомогу та підказати, де що знаходиться. Крім того, кількість українських громадян, які переїхали до сонячної республіки на постійне місце проживання, щорічно збільшується. Прогулюючись вуличками, часто можна почути рідну мову, з радіостанцій ллється знайома музика, а персонал у кафе та різних організаціях вільно спілкується українською та російською мовою.

Низька вартість квадратних метрів

Порівнюючи курортний сектор нерухомості, варто відзначити, що турецьке узбережжя Середземного моря набагато дешевше, ніж східний берег Егейського моря. Українці уподобали такі міста, як Анталія, Аланія, Белек, Сіде. Вартість житла тут стартує з 35 000 євро. А ось європейці віддають перевагу Ізміру, Бодруму та Мармарису. Цінник на нерухомість у цих містах на порядок вищий.

ціна на турецьку нерухомість

Важливо розуміти, що на формування вартості апартаментів в Турції впливає ряд важливих критеріїв. До них відносяться:

  • район;
  • віддаленість від моря;
  • метраж;
  • площа;
  • етап будівництва;
  • внутрішня інфраструктура комплексу;
  • клас ЖК.

Інвестиційна вигода турецького житла

Перша інвестиційна схема, яка користується популярністю серед іноземців – це купівля курортної нерухомості для подальшої здачі її в оренду. Ця схема дуже популярна серед громадян з України, Росії, Білорусі, Казахстану та інших країн СНД. Річ у тому, що власники житла на узбережжі можуть не тільки здавати своє житло та отримувати з цього дохід, а й самі відпочивати в ньому. Прибутковість такого орендного бізнесу буде в межах 6-8% на рік. Апартаменти на першій лінії від моря можуть приносити й більший дохід (до 12%).

Друга схема вигідного інвестування – це купівля нерухомості в Туреччині для подальшого перепродажу за вищою ціною. Щорічне зростання цін на житлові об’єкти у Туреччині зберігає стабільну тенденцію. Цей показник у середньому перебуває у проміжку від 8 до 10%, у курортних регіонах може досягати й 15%. Тобто, купуючи апартаменти сьогодні, вже за рік-два їх можна продати на 15-30% дорожче. Цей факт зумовлений досить молодим віком турецького ринку нерухомості та будівництва.

Отримання ВНП та громадянства при купівлі нерухомості

При купівлі нерухомості в Туреччині, незалежно від її вартості, власник може оформити дозвіл на проживання (ікамет). А покупці, які вкладуть у нерухомість більш значну суму, мають право претендувати одночасно на громадянство Туреччини.

У 2018 році було внесено поправки до турецького законодавства, згідно з якими відбулося послаблення з точки зору отримання паспорта. Якщо раніше це було можливо, коли іноземець купував нерухомість вартістю від 1 млн доларів, то зараз ця планка знижена до 250 тис. доларів. При цьому процес набуття громадянства для українців проходить за прискореною системою, тобто за пів року.

І при оформленні ВНП, і при отриманні громадянства, крім власника нерухомості, цей привілей отримують його найближчі родичі: чоловік чи дружина, неповнолітні діти.

Купити нерухомість у Туреччині вам допоможуть фахівці ліцензованої агенції Status Property. Вони розкажуть все про особливості проведення операції купівлі-продажу, допоможуть підібрати варіант під ваші побажання та фінансові можливості, а також будуть поруч на всіх етапах купівлі-продажу. Рієлторська компанія також пропонує повний післяпродажний супровід. У комплексі послуг: покупка меблів та облаштування апартаментів, управління інвестиційною нерухомістю, розв’язання питань щодо отримання ВНП та громадянства.

Дата публікації: 24.12.2021 img Поділитися