Сад Садиба

Три справи, які треба встигнути зробити в саду до кінця зими

Проведіть ретельний огляд дерев, можливо, вони потребують екстреної допомоги.

Поки на дачній ділянці ще затишшя, використовуйте останні зимові дні з користю для вашого саду. Є чимало справ, якими можна зайнятися в цей період, щоб не тільки навести там порядок, але і допомогти зеленим насадженням уникнути можливих проблем.

Зима зі своєю мінливою погодою не раз випробовувала дерева і чагарники на міцність, і це навряд чи пройшло для них безслідно. Тому проведіть їх ретельний огляд, можливо, хтось потребує екстреної допомоги.

Захист від сонячних опіків і морозобоїн

побелка деревьев

Хоча останній місяць зими й вважається суворим, сонце вже починає гріти по-весняному. Небезпечними для дерев в цей період можуть бути як перепади денних і нічних температур, що призводять до морозобоїн, так і саме світило, від якого можуть з’являтися сонячні опіки.

Пошкодження кори зазвичай утворюються на південній стороні стовбура через те, що днем ​​сонячне тепло активізує соки, а низькі нічні температури призводять до їх замерзання. У морозобоін можуть оселитися патогенні мікроорганізми і віруси, здатні значно послабити або навіть погубити рослини.

У зоні ризику зазвичай виявляються дерева, що ростуть на відкритій місцевості, а також ослаблені насадження. При виявленні тріщин на корі місця пошкоджень відразу слід обмотати мішковиною, а з потеплінням приступити до їх лікування.

Щоб відбивати сонячне світло, дерева білять восени, але за зиму побілка може змитися. Тому в дні лютневих відлиг стовбури і гілки можна знову побілити. Убезпечити дерева від сонячної активності допоможе і їх обв’язка тканиною або навіть папером. Також стовбури з південного боку можна вкрити соломою або фанерою, які будуть відбивати сонячне світло.

Від сонячних опіків можуть постраждати і хвойні дерева, які через це втрачають свою декоративність. Тому їх слід обернути мішковиною або іншим покривним матеріалом, що не пропускає ультрафіолет.

Прибирання старих плодів і листя

гнилое яблоко на ветке

Якщо на ваших плодових деревах ще до сих пір залишилися плоди й старе листя, то потрудіться їх прибрати. Адже вони можуть стати джерелом зараження гниллю та іншими інфекціями, збудники яких причаїлися в них і чекають слушного моменту.

Щоб не дати вірусам і грибкам ні найменшого шансу, прибирання слід проводити не тільки на зелених насадженнях, але і під ними. Зберіть всі плоди як на гілках, так і опале, а також листя та зламані пагони і спаліть їх.

На деревах без листя легше побачити кладки і гнізда шкідників, які затишно влаштувалися на зимівлю. З цими “житлами” комах потрібно вчинити, як і зі старими плодами і листям, тобто прибрати і спалити.

Обрізка дерев в кінці зими

обрезка деревьев

В кінці зими можна провести й обрізку саду. Вона стимулює зростання дерев навесні, сприяє кращому розвитку пагонів, а також призводить до підвищення врожайності.

В кінці лютого вже можна обрізати яблуні, груші, горобину, кизил і глід. В першу чергу видаляйте небажані гілки, тобто сухі й хворі, а також поросль, яка з’явилася біля основи дерев.

Підлягають обрізку і пагони, що ростуть усередину крони. Щоб поліпшити циркуляцію повітря в ній, можна позбутися і від загущених її гілок, але не більше чверті від їх кількості.

Своєчасна санітарна обрізка допоможе контролювати зростання дерев і боротися з їх шкідниками і хворобами. Тільки не забувайте продезінфікувати інструмент і обробити місця зрізів. Саму ж обрізку не рекомендується проводити при температурі нижче -5 ° С.

Дата публікації: 17.02.2020 img Поділитися