Найчастіше, ефект від застосування попелу на городі позитивний і тривалий. Але не для всіх городніх і квіткових культур він корисний.
Застосовувати як добриво можна тільки попіл, отриманий від спалювання чистої деревини або стебел трави, висохлого бадилля. Неприпустимо використання з цією метою попелу від фарбованої, клеєної, обтягнутої пластиком деревини. У такому попелі містяться токсичні речовини.
Попіл містить всі макроелементи, причому частка азоту мінімальна, і це дозволяє забезпечити живлення рослині, не викликаючи при цьому буйний ріст вегетативної маси. Крім цього, в ньому є всі необхідні для повноцінного розвитку рослини, мікроелементи.
- Попіл застосовують в сухому вигляді, в настоях і просто розмішаний з водою.
- Сухим попелом посипають землю в пристовбурному колі. Після кожного поливу, частина поживних елементів надходить до коріння і засвоюється рослиною.
- Часто попелом посипають ґрунт перед перекопуванням. Протягом 2-3 років він покращує структуру ґрунту і знижує її кислотність.
- Для приготування настою, відро заповнюють попелом на третину і заливають окропом. Через дві доби настій проціджують і поливають землю біля рослин.Для простого поливу попелом в 10л. води розмішують 200г. попіл і, не даючи осісти осадку, поливають прикореневу зону культури.
Які рослини можна підживлювати попелом?
Рекомендоване підживлення попелом для:
- помідорів;
- перцю;
- огірків;
- цибулі;
- часнику;
- капусти;
- винограду;
- баклажанів.
Радимо також прочитати: Чотири перевірених способи застосування попелу в саду і на городі
Не слід застосовувати попіл для таких культур як:
- редиска;
- кавун;
- щавель;
- ожина;
- гортензії;
- декоративні хвойники;
- майори.
З чим це пов’язано. Як вже говорилося, попіл сильно залужує ґрунт. Перераховані культури не зносять лужних ґрунтів і не можуть нормально рости на них. Редиска на лужному ґрунті змінює колір листя. Воно жовтіє і стає дрібними, що призводить до втрати врожаю і раннього стрілкування. Хоча, для боротьби з хрестоцвітною блішкою на редисці більш ефективного і безпечного засобу немає.
Кавун також не виносить лужних ґрунтів. Це виражається в припиненні росту і загниванні плодів. З цієї ж причини не потрібно розраховувати на нормальний ріст щавлю на таких ґрунтах.
Перераховані декоративні та квіткові рослини люблять слабокислі і кислі ґрунти. Тому зола їм протипоказана.
Враховуйте ці обставини при застосуванні попелу на своїй ділянці.