Город Садиба

Томат Гном: невибагливий і найврожайніший сорт

Багато людей протягом всього свого життя займаються сільським господарством. Вони вирощують овочі не тільки для власного вжитку, але й для продажу. Тому їм дуже важливо, щоб сорт вирощуваної продукції був високої якості і відрізнявся хорошими показниками врожайності. До такого різновиду овочів і відноситься томат Гном.

Характеристика сорту

Помідори серії Гном томатний з’явилися на початку 2000-х років. Головними селекціонерами, які займалися розробкою, були фахівці з США та Австралії.

Гном томатний відрізняється своїми високими показниками врожайності. Крім того, його урожай не залежить від кліматичних умов і може проявляти свої найкращі якості в умовах холоду. Тобто, він ідеально підходить для висаджування в Україні.

Опис рослини

Його вегетаційний період становить 90-100 днів з появи перших сходів. Він не вибагливий до кліматичних умов. Цей вид помідорів детермінантний і може вирощуватися в умовах теплиці або відкритого грунту.

Також є кущ штамбовий, висота якого не перевищує 50-60 див. Кущ не обов’язково пасинкувати. Листя досить звичайне і володіє характеристикою середнього розміру. Листя має темний насичений відтінок зеленого кольору і глянцеву поверхню.

Опис плоду

Опис і характеристики сорти томатів Гном вказують, що плоди представлені в округлій формі. Поверхня їх гладка, і має насичений відтінок червоного кольору. Трохи вони нагадують сорт Пурпурове серце. Вага дозрілого плоду складає близько 50-60 р. Смак насичений, незважаючи на те, що цей новий сорт відноситься до ранньостиглих видів, адже всі городники знають, що ранні різновиди не володіють насиченим смаком, тому що не встигають плоди налитися всіма поживними речовинами. Врожайність виду дужевисока. Якщо правильно дотримуватись всіх правил посадки і вирощування, то з 1 м2 реально зібрати близько 6 кг добірних томатів.

Завдяки своїм характеристикам смаку і зовнішнього вигляду, ці помідори використовуються в усіх сферах діяльності людини. Їх можна вживати у свіжому вигляді або готувати з них салати. Також вони ідеально підходять для консервування та соління.

Переваги і недоліки

До основних переваг слід віднести наступні показники:

  • великий рівень стійкості до більшості захворювань;
  • універсальність у використанні і приготуванні;
  • великий показник невибагливості до кліматичних умов;
  • можливість транспортування на великі дистанції;
  • при тривалому зберіганні плоди не втрачають свій первісний вигляд;
  • прекрасні смакові і зовнішні параметри.

Можна сміливо сказати, що у томатів серії Гном немає недоліків.

Догляд

Догляд за цим видом помідорів стандартний і не потребує особливих сил і навичок. Для підживлення використовується послід, гній або деревний попіл. А ось мінеральні добрива повинні мати велику концентрацію калію і фосфору.

Полив слід використовувати крапельний, адже він дозволяє волозі проникнути всередину грунту і не викликає надлишок вологи. Полив повинен проводитися виключно теплою водою.

Завдяки тому, що сорт томату Гном не вимагає до себе особливого догляду, він ідеально підійде для новачків у сфері сільського господарства. Також його дуже люблять спеціалізовані агрономи, які вирощують овочі для продажу. Якщо правильно виконувати вимоги щодо догляду, то можна досягти ідеальних характеристик врожаю і смакової якості. Томати з відомої серії Гноми – ідеальний варіант для кожного селекціонера.

Дата публікації: 31.01.2019 img Поділитися